V první řadě si vytiskněte naši kalorickou tabulku potravin, kterou najdete v levém menu v odkazu Top 30 článků, kde je hned na prvním místě. Budeme ji ze začátku určitě potřebovat. Potom se rozhodneme o naší tělesné aktivitě. Nejvíce bych doporučovala Nordic Wallking, kde jde o chůzi s holemi, které se podobají obyčejným lyžařským hůlkám, ale pouze z velké dálky. Technika je zcela jiná a spálí se u tohoto typu sportu až 4x více kJ než u normální chůze či běhu. Navíc se nezatěžují tolik klouby a procvičuje se najednou 90 % svalů.

Kdo z Vás má o speciální hůlky zájem, volejte: MUDr. Svatava Zatloukalová, tel.: 731 128 456

Budou Vám zaslány na dobírku.

Kdo není momentálně solventní ( stojí kolem 700 Kč ), nahradí cvičením nebo rychlou chůzí.

Sestavte si jídelníček do 6 porcí denně, v žádném případě nevynechávat snídani. Pohyb zařazujeme denně 30 minut. Vyhýbáme se tučnému a sladkému a vypijeme denně 2 l čisté vody nebo můžeme proložit neslazeným bylinkovým čajem.

V tabulce kalorická tabulka potravin si hlídáme náš příjem, který nesmí překročit 6 000 kJ, ale také nesmí být menší než 4 500 kJ.

Zvažte se a vypočítejte si na našich stránkách BMI. S těmito dvěma údaji začněte. Nejlepší je vyhradit si na každý den jeden list, třeba v sešitu a zapisovat si: v kolik hodin a co sníte a jakou kalorickou hodnotu jídlo mělo. Na konci dne hodnoty sečtete. Dostanete výsledek za celý den. 

Nezapomeňte k tomu na pohyb.  

To je pro dnešek všechno a příští týden se těším na Vaše výsledky, které pište do komentářů.

Iva Hédlová