Chcete mít tělo bez chloupků, ale nedokážete si vybrat, co je lepší? Zdá se vám vytrhávání chloupků bolestivé a tak raději volíte jednodušší holení? A nebo naopak depilaci nesnášíte, protože se pak velmi často potýkáte se zarostlými chloupky? A víte, že existuje ještě další řešení? Nabízí jej současná věda a dokáže zbavit chloupků téměř napořád. Jaké možnosti tedy máte, když chcete mít hladkou pokožku?

Epilace a depilace jsou rozdílné metody. Nenechte se zmást

Často se to plete. A výsledek je úplně jiný. Proto je důležité znát rozdíl. Při depilaci dochází k odstranění části chloupku, která je na povrchu pokožky. Epilace pak značí to, že se odstraní chloupek i s cibulkou neboli kořínkem. Díky tomu růst trvá o dost delší dobu než v případě depilace.

Chcete-li trvalejší výsledky, je lepší volit jako metodu odstranění chloupků epilaci. Nejpokročilejší je epilace laserová. Depilace holícím strojkem nebo krémem je řešením v případě, že potřebujete výsledky rychle, bezbolestně a ekonomicky.

Depilace má své výhody:

  • Je rychlá a efektivní.
  • Vhodná pro osoby, které mají vysoký práh bolestivosti a epilace je bolí více, než je běžné.
  • Nepotřebuje žádné pokročilé, drahé přístroje či speciální vybavení. Do pořízení holítka či depilačního krému nemusíte investovat velké částky.
  • Výsledek je vidět hned a většinou nezanechává žádné podráždění kůže, které je typické pro epilaci.
  • Jde aplikovat na všechny partie těla.
  • Před i po depilaci nemusíte dodržovat žádná další opatření. Což v případě profesionální epilace není úplně běžný stav. Před ošetřením je většinou nutné si nechat narůst chloupky do určité délky, což ne každému vyhovuje. Po zákroku je zase často potřeba pokožku chránit vysokým UV faktorem.
  • Jedná se o ryze soukromou věc. Nikam nemusíte chodit a nikomu nemusíte ukazovat svoje tělo. Vše zvládnete v klidu domova.

Chyby lze udělat i při holení. O které se jedná?

Nejběžnější metodou depilace je klasické holení. I zde se však dá udělat několik chyb, kterých je lepší se vyvarovat. Zefektivníte si tím nejen práci, ale správnou volbou nástrojů dodáte této denní činnosti přepychovější dojem. A jaké jsou ty chyby?

  1. Podceňujete koupi holicího strojku

Nejen z hlediska bezpečnosti, ale i z hlediska komfortu. S holícím strojkem s několika břity a ergonomickou rukojetí je mnohem komfortnější práce než s jednorázovým holícím strojkem. Ty by měly sloužit hlavně v případě nejvyšší nouze. K pokožce ani k přírodě nebudou nikdy tak šetrné jako holící strojek. Jeho použití je díky výkyvným hlavicím, několika břitům a ochranným a hydratačním páskům je prostě příjemnější a efektivnější.

  1. Vystačíte si s mýdlovou pěnou

I výběr správného holícího krému může udělat s vaším holením divy. Nejen, že pak bude vaše kůže jemnější a holení efektivnější. Dobře zvolený krém může pokožku hýčkat, hydratovat i krásně provonět. Proč si tedy nedopřát něco příjemného i při této činnosti? Používáním sprchového gelu nebo dokonce se holením bez použití jakéhokoliv přípravku si ničíte nejen pokožku, ale připravujete se o další možnost zpříjemnění si denních rituálů.

Laserové ošetření je špičkou v boji proti chloupkům

Depilace má jednu nevýhodu. A tou je, že je potřeba opakovat téměř denně. Chcete-li se však zbavit chloupků téměř na trvalo, zkuste laser. V současnosti se jedné o nejmodernější a nejefektivnější způsob odstraňování chloupků. Po absolvování několika sezení budete mít hladkou pokožku roky. Pozor však. Laser je lékařský přístroj a je možné s ním manipulovat pouze v případě, že máte zdravotnické vzdělání a potřebné certifikace. Toto kombinaci lze najít pouze na klinikách estetické nebo plastické medicíny či chirurgie.

Chcete-li trvanlivost a kvalitu ošetření, raději se svěřte certifikovaným pracovištím se zdravotnickým personálem.

Jakou metodu odstranění chloupků preferujete vy?


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015