Akupunktura doporučuje ošetření bodů na meridiánech močového měchýře, žlučníku, ledvin, sleziny a tlustého a tenkého střeva. Doporučuje se požehování na meridiánech močového měchýře a ledvin.
Akupresura vychází z tlačení směrem dovnitř na vnější straně nohy ve vzdálenosti šířky ruky i s palcem nad vrcholem kotníku mezi kostí holení a lýtkovou.
Osteopatie při ischiasu se postiženému často uleví trakcemi páteře v bederní oblasti – tj. části zad mezi posledním žebrem a horní částí pánve – a snížením spazmu svalů postižené oblasti. Pomoci může i nenásilné rozhýbávání, které zlepší pohyblivost kloubů v kříži. Osteopatie není vhodná ve vážných případech, kdy ischias zasáhne obě nohy.
Hydroterapie zkouší ledové zábaly, pokud jsou bolesti velmi prudké. Pokud je bolest mírnější, ale dlouhodobá, zkuste zábaly horké. Terapeut někdy navrhne vířivé střiky a v hydroterapeutickém bazénu naučí pacienta speciální léčebné cviky na správné držení těla.
Klasická medicína doporučí pacientovi klid na lůžku s pevnou matrací anebo s prknem pod matrací. Rentgen zad obvykle mnoho nevyřeší, ale může ukázat zúžení prostoru mezi dvěma obratly, kde je uskřinutá ploténka. Ve vážných případech se přikročí ke speciálnímu trojrozměrnému rentgenovému vyšetření nebo k myelografii ( při němž se vstřikuje do páteřního kanálu barvivo), aby se zjistilo, v kterém místě je ploténka posunutá.
Vyhřezlá část ploténky se obvykle svraští, takže bolest časem pomine. Pokud se tak nestane, může jiu chirurg odstranit operací, někdy i za pomocí fibroskopu, aby se vyhnul většímu zákroku.