Stejně tak byli, jsou a budou lidé, kteří touží po vizích nejenom budoucnosti a dělají pro to vše možné. Nejčastěji jsou napadány kartářky z ovlivnění klientů. Nejnápadnější a nejjednodušší forma ovlivnění je film, při kterém se mnozí uvádějí do světa vizí, prožívají život někoho jiného, dále nás ovlivňuje televize, další lidé kvůli „uvedení se do jiného světa“ třeba hladovějí, bičují se, dostávají se do „transu“ poslechem určité hudby, žijí potmě, užívají jedy a drogy, či se jimi maží, atd. Od narození nás ovlivňují rodiče, učitelé, politici, faráři, vůdci sekt, ale i makléři, reklamy, ale to se považuje za obvyklé, takže i když ovlivnění mnohých z nich je mnohdy nebezpečnější než ovlivnění kartářky, nikdo se nad tím nepozastavuje.

Součástí knihy budou originální tabulky, které by mohly být jednou z možností, jak si odpovědět na mnoho otázek, které kniha svým obsahem vyvolá, např. jaké cizí jazyky se máme učit, kolik jazyků, kde žít, do jaké stravovací skupiny patříme, na co máme talent, v čem se realizovat, jaké orgány máme oslabeny, kde se seznámit, atd.

Připravuji originální vykládací karty pro ty, kteří jsou k odpovědím na otázky schopni využít více právě vykládací karty. Pomocí těchto karet bude možné získat odpovědi i na takové otázky, jak nás hodnotí naše okolí, náš partner, co si o nás kdo myslí, ale i odpověď na kontroverzní otázky jako např. čím jsme byli v bývalých životech, a mnoho jiných.

Obecně předvídání budoucnosti a profitování z její nejistoty je rozšířené. Nejsou to jenom kartáři, astrologové atd., kdo se snaží předvídat budoucnost, ale jsou to i hazardní hráči, sázkaři, makléři na burze apod. Jasnovidectví má kořeny až ve starověkém Egyptě.

Hledáním receptu na dlouhověkost se zabývá mnoho lidí a institucí. Doporučuje se stálá aktivita, která organismus udržuje ve formě. Aktivita se doporučuje nejen duševní, ale i fyzická. Tak jako ochabuje svalová hmota, ochabuje i nezatěžovaný mozek. K výrazným faktorům ovlivňujícím zdraví a tím i délku života se podle vědecké obce řadí vzdělání, se kterým je prý spojena vyšší kreativita a tím i trénink mozku. Statistiky dokládají, že delšího věku se dožívají lidé žijící v partnerském vztahu V roce 1997 bylo oznámeno, že vědecký tým Thomase Cecha objevil gen, který řídí vytváření enzymu zvaného telomeráza, jenž ovlivňuje četnost buněčných dělení a tím i délku života buněk. Telomeráza se ale nepodílí na stárnutí mozkových buněk. V r. 2000 se podařilo italským vědcům vyřadit z činnosti gen ovlivňující stárnutí u myší, které se potom dožívaly vyššího věku, než je běžné.

Texaským vědcům se podařilo docílit toho, že lidská buňka žije v laboratorních podmínkách více než rok, zatím co lidská buňka pěstovaná ve tkáňové kultuře žije max. 6 měsíců.

Na jiném vědeckém pracovišti se podařilo docílit toho, že k dělení lidských buněk docházelo neomezeně. To jiný vědec považoval za nebezpečné, protože by se tím docílilo i k nekonečnému dělení rakovinových buněk.

Nejvyššího věku se dožívají Japonci, zejména v jižní oblasti v Okinawě. Asi není náhoda, že většina dlouhověkých lidí na Okinawě stále pracuje.Vědci pravidelně navštěvují a zkoumají, proč se zrovna tito lidé dožívají vyššího věku. Za dvacet let výzkumu se zjistilo, že geny těchto dlouhověkých lidí mají určité společné charakteristiky.