Aloe MSM Gel je vyvinutý z patentovaného stabilizovaného Aloe Vera Gelu s přidáním MSM, rostlinných extraktů čtyř léčivých bylin – medvědice lékařské, oleje z listů čajovníku, rozmarýnu lékařského a vrby bílé. Všechny tyto rostliny jsou známé pro své užitečné vlastnosti a jsou doplněny tak, aby vytvořily účinný krém pro naše choré klouby a svaly. Nakonec je tento přípravek doplněný o další důležité ingredience – alantoin, vyznačující se ochrannými účinky pro pokožku, hyaluronitan sodný s regeneračními vlastnostmi, vitamíny C a E, pro své přirozeně příznivé účinky na pokožku, a další vybrané složky přinášející utišení a úlevu od bolesti a stabilizátory.

Abychom přesně pochopili účinek Aloe MSM Gelu, v krátkostisi představíme jeho nejdůležitější složky: Jak jsem již připomněl, základem přípravku je stabilizovaný Aloe Vera Gel. O účincích aloe vera jsem se zmínil již více krát, proto si jen v krátkosti připomeňme, že šťáva z aloe vera obsahuje kromě jiného i kyselinu salicilovou a antrachinony, které mu dávají analgetické, protizánětlivé, antiedematózní, antlbakteriální a protivirové účinky.

MSM (metylsulfonymetan) je přírodní zdroj organické síry, která se nachází v každé buňce lidí, zvířat i rostlin. Jednou z jejích nejdůležitějších vlastností je, že tiší bolest spojenou se zánětem, obnovuje flexibilitu bílkovinné vrstvy buněčné stěny chrupavky a svalů a tím, že vyrovnává vnitrobuněčný tlak, eliminuje zánět i přímou příčinu bolesti kloubů, svalů a ostatních měkkých tkání.

Medvědice lekařská (Arctostaphylos uva-ursi) je poléhavý keř s hustě listnatými větvemi, Jako droga (drogou nazýváme všechny sušené suroviny k výrobě léčiv) se používají listy. Tato droga obsahuje fenolové glykosidy (hlavně arbutin), flavonoidní látky a glykony, mnoho tříslovin a rozličné organické kyseliny.

Droga se podává i ve formě masti na revmatická onemocnění kostí, kloubů a svalů, záněty, infikované rány apod.

Čajovník (Melaleuca altemipholia) obsahuje alkaloidní drogu s purinovými deriváty, která odstraňuje únavu, ulehčuje duševní činnost a má diuretické a mírně obstipační vlastnosti.

Čajovník je keř až strom, který se pěstuje v mnoha formách. Drogou je silice (olejový extrakt z listů čajovníku), která se destiluje z listů vodní párou. Kromě purinových derivátů obsahuje tato silice i menší množství dalších látek: teofilin, teobromin, katechinové třísloviny, saponiny a flavonové glykosidy a má různé upotřebení – injekční, ve formě mastí, krémů, a nebo na inhalaci při bronchitidách, astma, zánětlivých onemocnění kloubů, kostí, svalů a podobně.

Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis) je asi 50 cm vysoký polokeř, hustě rozvětvený, s hustými čárkovitými listy. Drogou je extrakt z listů, Droga má pronikavý pach (jako kafr) a kořeněnou chuť. Obsahuje silici, která se skládá z cineolu, kafru a borneolu, ale i kamfénu, pinénu, tříslovin a flavonoidů. Je to toxická látka, proto její použití může být jen vnější a ve formě mastí a krémů. Má bolest utišující a překrvující účinky, které se uplatňují hlavně při kloubovém a svalovém revmatizmu, zánětu nervů, případně u chorob z nachlazení, a při ošetření ran a ekzémů.

Vrba bílá (Salix alba) je keř anebo nízký strom se sivohnědou borkou a pružnými nalámanými větvemi. Předmětem sběru je kůra – Cortex salicis. Droga obsahuje třísloviny, flavonoidya glykosidy, hlavně deriváty salicinu a saligenin, který se v organizmu oxiduje na kyselinu salicylovou, Právě pro obsah salicylátů je možné kůru používat při onemocněních a bolestech rozličného druhu – horečka, revmatické a chřipkové onemocnění. Vrbová kůra se používá i vně na koupele či masti na různé záněty (kloubů, svalů, šlach), špatně se hojící rány i vředy, na spáleniny apod.

Přípravek, který se nám právě nyní dostává do rukou, v sobě ukrývá kombinaci účinků Aloe Vera Gelu a Forever Freedom doplněné ještě o Arctic-Sea-Super Omega-3 a Aloe Heat Lotion. Každý z nich přináší úlevu našim kostem, kloubům a svalům právě svým protizánětlivým a bolest tišícím účinkem, který je v novém přípravku navíc doplněný o regenerační účinek MSM a hyaluronitanu sodného. Lignin dodává přípravku schopnost hluboké penetrace, když se i regenerující složky dostávají k postiženým tkáním a zasahují jejich součásti.

ALOE MSM GEL je čirý bezbarvý gel který lze aplikovat libovolně podle potřeby i několikrát denně na postižená místa a masážními pohyby vetřít do pokožky. Takto můžeme přípravek používat na různé bolestivé stavy:

  • akutní revmatická onemocnění tvrdých a měkkých tkání, osteoartróza
  • fibromyalgie, natažená šlacha, tenisový loket, vymknutí v kotníku apod.
  • různé sportovní úrazy, pohmoždění měkkých tkání v kloubu
  • migrény a ostatní bolesti hlavy
  • průduškové astma a záněty průdušek
  • záněty kůže, špatně se hojící rány, vředy, ekzémy a psoriáza.

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015