Po dokonalé pleti touží každá žena. Jen některé mají dar od přírody, že jim stačí minimum péče a vypadají stále skvěle. Většinou ale musíme přírodě trochu pomoci správným výběrem kosmetiky. To ale může být problém.

Pozor na omyly

Nejcitlivější bývá pleť na obličeji. Rituály péče o pleť by měly být součástí každého dne, ať už se jedná o ranní nanášení make-upu nebo naopak večerní odličování, čištění pleti a aplikace vhodných krémů, čistících balzámů a tonik. Naše pleť se časem a také vlivem okolních vjemů mění, měli bychom tak dbát na to, abychom pro péči o ni používali správné přípravky. V období dospívání většinu lidí trápí mastná a problematická pleť, což se ale za několik let změní. Většinou pak už nestačí jen jeden univerzální krém do každého počasí, ale potřebujeme své pleti věnovat více péče. Vyznat se v tom, co právě naše pleť potřebuje, ale může být oříšek, proto je lepší řešení analýza pleti. Ta nám umožní do hloubky poznat konkrétní potřeby naší pleti a tedy dobře zacílit péči a vybrat vhodné kosmetické přípravky. Často se totiž domníváme, že máme jiný typ pleti, než skutečně máme, a vybíráme si nevhodné krémy, které ještě více stav pleti zhoršují. Brát ohled musíme i na změny v životosprávě, počasí a celkovém životním stylu, i tyto změny se na pleti projeví.

I tělo chce péči

I na těle samozřejmě naše pokožka reaguje na změny a dokáže nám dost nepříjemně dát najevo, že se jí něco nelíbí. Mnoho lidí se setkává s pnutím a svěděním po sprše třeba na dovolené nebo v jiném místě než doma. V různých lokalitách je totiž různá voda. Ta může vysušovat, způsobovat podráždění nebo naopak naší pokožce vyhovovat. Tělová kosmetika nám pomáhá mít pokožku hladší, vláčnější a především bezproblémovou. Ideální je používat pravidelně také tělový peeling, který nás zbaví odumřelých buněk a šupinek, a pokožka je pak i zářivější na pohled. O správnou hydrataci a podporu regenerace se starají tělová mléka a másla.

Zaměřit se na stav své pleti pečlivou analýzu a následně i výběr vhodných přípravků nám pomůže mít krásnou a hebkou pokožku.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015