Velká událost pro rodiče i samotného prvňáčka je nástup do školy. Už několik měsíců před ním se zpravidla děti těší a chystají si, co vše s sebou budou nosit. To nejdůležitější je správně zvolená taška nebo batoh. Na co se při výběru zaměřit?

Do školní tašky se musí nejen učebnice a sešity, ale i svačina, penál, láhev Tritan na pití a další školní pomůcky. To vše dohromady může vážit i několik kilogramů, které musí žák denně nosit na zádech. Je proto velmi důležité, aby školní batoh pro prvňáčky dobře seděl na zádech a byl pohodlný na nošení. U nekvalitních batohů se zátěž špatně rozloží, vniká tlak na záda a dítě se křiví a namáhá, což v budoucnu může vést k bolestem zad a dalším zdravotním problémům. Už děti ve věku šest až osm let mají často problémy se správným držením těla, proto je potřeba věnovat čas výběru kvalitního batohu nebo tašky. Jak je poznáme?

· Záda jsou pevná, anatomicky tvarovaná a mají perfektní odvětrávání. To zajistí, že se při nošení školák nepotí a nemá potřebu si batoh zavěsit jen na jedno rameno.

· Šířka batohu umožňuje pohodlný a svobodný pohyb nejen při chůzi, ale i běhu a různých hrách. Školáci jsou jen málokdy v klidu a cesty do školy i ze školy bývají plné dobrodružství.

· Ramenní popruhy jsou široké, polstrované a ergonomicky tvarované a mají možnost nastavení. Jen tak zajistíte, že školní batoh bude na zádech přitisknutý a váha se dobře rozloží do ramen.

· Bederní pás odlehčuje až 50 % zátěže a drží batoh ve správné pozici na zádech,

· Pro bezpečnost jsou potřeba i reflexní prvky, které zvýší viditelnost dítěte za soumraku a ve tmě.

· Odolný materiál zvládne rozmary počasí, vítr i déšť, ideální je integrovaná pláštěnka, aby byla zajištěna dokonalá ochrana všech věcí uvnitř.

Batoh, který dobře sedí na zádech a neomezuje v pohybu, se dobře nosí a děti nemají potřebu nosit batoh zavěšený jen na jednom rameni nebo v ruce.