V případě významného poškození chrupu, které vyžaduje i implantaci zubního kořene, má pacient na výběr mezi implantáty vytvořenými z titanu, nebo ze zirkonu – keramiky. Keramické implantáty mají celu řadu vynikajících vlastností, díky kterým se jedná v mnoha případech o tu nejlepší možnou volbu. V čem konkrétně pak spočívá unikátnost keramických implantátů?

Použití implantátů

Implantát nahrazuje kořen zubu, na něj je posléze nasazena korunka a výsledkem je plně funkční a esteticky dokonalá náhrada poškozeného chrupu. Výhodou moderních keramických implantátů je fakt, že není třeba brousit sousední zuby, ani není nutné složitě vytvářet snímatelné náhrady. Implantát je možné zavést jak krátce po vytržení starého zubu, tak do místa, kde zub již nějakou dobu chybí.

 

Vlastní zákrok sestává z klinického a rentgenového vyšetření, vytvoření implantátu a jeho následného upevnění do kosti. Rychlost a přívětivost celého procesu jsou dalšími výhodami, kterými se keramické implantáty vyznačují.

Proč keramika?

Současné keramické materiály jsou mechanicky odolné, pevné a vydrží i maximální žvýkací tlaky. Proto je charakterizuje mimo jiné i velmi dlouhá životnost. Samozřejmostí je potom absolutní zdravotní nezávadnost a biokompatibilita, hypoalergenita, nevodivost (snižuje tvorbu bakterií). Keramika nepodléhá korozi a je chemicky nereaktivní.

Velkou výhodu nabízí keramika i v oblasti estetiky, její barva a struktura totiž vedou k naprosto přirozenému vzhledu i v případě ubývajících či prosvítajících dásní. Výsledkem je chrup dokonalého vzhledu a vlastností, které jsou zcela srovnatelné s originálními zuby.

Na našem pracovišti používáme pouze špičkové keramické implantáty švýcarské firmy Straumann. Tato značka je synonymem nejvyšší možné kvality, kterou může současné stomatologie pacientům nabídnout.

Komentáře