Výtěžek z prodeje bude věnován Centru komplexní chirurgické péče o ženy s onkologickým onemocněním prsu Fakultní nemocnice Na Bulovce. Zákaznice tak budou mít možnost získat za příznivou cenu exkluzivní šaty od prestižního návrháře a zároveň pomoci ženám postiženým touto nemocí. 

Narciso Rodriguez

Newyorský návrhář Narciso Rodriguez se proslavil díky svým překrásným, propracovaným a žensky působícím šatům. Dostalo se mu celé řady prestižních ocenění v oblasti módy a jeho modely jsou mimořádně oblíbeny u mnoha slavných žen, jako je například první dáma USA Michelle Obama, Sarah Jessica Parker, Jessica Alba, Salma Hayek či Rachel Weisz.  

Je to vůbec poprvé, kdy společnost Lindex navázala spolupráci s mezinárodním návrhářem. „Mám pocit, že Růžová kolekce je skvělý nápad, a doufám, že mnoho žen ocení tuto kolekci i myšlenku, která za ní stojí a přispěje svým nákupem na tuto dobročinnou kampaň,“ uvedl Rodriguez.  

Narciso Rodriguezse narodil se v New Jersey do americko-kubánské rodiny a vzdělání získal na prestižní Parsonově škole designu v New Yorku. Roku 1985 začal vedle Anne Klein pracovat pod vedením módní návrhářky Donny Karan. O šest let později přešel ke značce Calvin Klein, kde působil jako návrhář dámských kolekcí. Později jako hlavní návrhář značky Cerruti získal široké mezinárodní uznání za návrh svatebních šatů s diagonálními prostřihy pro Carolyn Bessette, která si šaty oblékla na svou svatbu s Johnem Kennedym mladším.  

Narciso Rodriguez má osobitý přístup a je mistrem věčné elegance, kde klasika tvoří modernu. Jeho modely mistrně kombinují americký a evropský styl, přičemž nezapřou latinský původ autora.  

Centrum komplexní chirurgické péče o ženy s onkologickým onemocněním prsu

Centrum komplexní chirurgické péče o ženy s onkologickým onemocněním prsu – jediné tohoto druhu v ČR bylo založeno v roce 2005 v rámci Kliniky plastické chirurgie 1. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Na Bulovce. Toto centrum umožňuje provádět nejen primární operace prsů u onkologicky nemocných žen, ale také uskutečňovat okamžitou nebo v časovém odstupu plánovanou rekonstrukci odstraněného prsu.

To má mimořádný význam pro zachování kvality života u žen s karcinomem prsu. „Nádory prsu patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění u žen. Už slovo zhoubný vyvolává úzkost pramenící z nepříznivé prognózy, strachu a poškození těla operací a strachu z vlastní ošklivosti. Jde o přirozený důsledek kulturního vnímání osobnosti žen, u kterých jsou prsa považována za symbol ženství.

Proto jakákoli snaha vedoucí k navrácení ztracených jistot ženy v osobním i společenském životě je mnohdy téměř stejně důležitá, jako exaktně provedené chirurgické odstranění nádoru prsu. Vítáme proto jakoukoliv pomoc,“ říká MUDr. Karel Urban, primář této kliniky.    

Bližší informace Vám poskytnou:
Karin Cífková, Communication Works, tel.: 737 283 022, email: karin.cifkova@comworks.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015