Duben přinesl opravdu náročné zkoušky Duše, ze kterých jsme většinou dostali darem důležité poznání a ponaučení. Možná přišlo pár „odřenin“, pokud nás určité situace nečekaně srazily na kolena. Tyto lekce byly velmi důležité v našem dalším posunu. Většinou zrušily ještě stará pouta a karmické vazby, zbořily pár našich iluzí či prorazily místa blokád. Převážně však šlo o to, abychom si uvědomili, ve kterých situacích a vztazích ještě zbytečně ztrácíme sílu, kde plýtváme svojí energií, komu dáváme moc nad svým životem nebo kde se necháváme ovládat či manipulovat názory druhých. Ano, byly to zkoušky, zda vydržíme i pod tlakem, zda svoji cestu myslíme vážně. Přineslo nám to možnost ještě cosi ve svých životech přehodnotit. A přineslo to velké posuny ve vztazích. Co šlo uzdravit, se uzdravilo. Tam, kde již nebylo na čem stavět či pokračovat, to se ve většině případů rozdělilo a uzavřelo. Učíme se vytvářet a žít své vztahy jinak. Staré vztahové vzorce a závislosti již přestávají fungovat a proto se postupně očišťujeme a odpojujeme od vztahů na nich založených. Je to náročné pro nás všechny, protože vztahové programy máme obzvlášť hluboce zakořeněny. A budování vztahů založených na nepodmíněné lásce, toleranci a bez očekávání, že ti druzí budou naplňovat naše přání a potřeby – to je nová učební látka pro nás a učíme se jí krůček po krůčku. S mnohými to jde samo a lehce – to jsou pravděpodobně naše spřízněné a podporující duše. A s těmi ostatními se ještě máme co učit. Poděkujme za to, že nám přišly tyto lekce do života a umožní nám další růst.

Květen přeje lásce a vztahům. Energie planety Venuše, která až do 20. května přináší své dary do našich životů, nám umožní prožívat radost, otevřít se lásce a uzdravit stará zranění srdce.  Květen také přináší šanci uzdravit své vnitřní dítě. Mohou se objevit situace, které vynesou na povrch stará zranění našeho vnitřního dítěte či staré a nedoléčené zranění z lásky. Tentokrát nás to povede k tomu, abychom již tyto situace neodmítali přijmout, zpracovat a tím i vyléčit. Pomocí lásky a pozornosti sami k sobě a s novým přístupem a nadhledem již můžeme cokoliv zhojit a uzdravit. Navíc můžeme dopřát svému vnitřnímu dítěti spoustu radosti a nových zážitků, odhodlat se k věcem, na které bychom si dříve netroufli. Teď je ten správný čas „naučit se létat“. Roztáhnout křídla a vzlétnout až ke hvězdám.

Otevírají se před námi cesty, které jsme dříve neviděli a vlastně ani nemohli vidět. Teprve teď se nám daří prohlédnout naše dřívější iluze a jako by se zvedala hustá clona mlhy, která halila či zastiňovala některé oblasti našich životů. Nyní se tato clona rozpouští novým přílivem světla přicházejícím na Zemi a odkrývá nám řadu nových příležitostí. Objeví se před námi více možností a budeme si moci vybírat. Rozhodovat bychom se měli opět jen každý sám za sebe. Naslouchat svému vnitřnímu hlasu a nenechat se ovlivňovat jinými lidmi. Nikdo jiný nás nezná tak dobře a pouze my sami jsme schopni procítit a poznat, co je pro nás důležité a co nám přináší radost.

Poslední dubnový den přinesl možnost  očištění ohněm, osvobození od minulosti a zrození do naší nové podoby.  Tím vstupujeme do prvních dnů měsíce května v radostném očekávání a s uvolněným prostorem v sobě, který máme možnost naplnit nově podle svých přání.

Energetická brána 5. 5.  a nový příliv světla ještě podpoří transformaci a propouštění zbytků starých struktur z našeho Bytí a uvolnění z minulosti. Někdy nám změny přinášejí i ztráty, které se týkají něčeho, k čemu máme silná emocionální pouta a skrze co žijeme značnou část našich životů. Tato pouta se trhají, abychom mohli prožívat život z nového pohledu a sami za sebe. Je čas opustit to, co nefunguje a nahradit to něčím lepším. Učíme se nově – ponořit se naplno do prožívání života a to bez nutnosti hodnotit či porozumět dění. Nalézáme  nové způsoby, jak vnímat svět. Plné a vědomé žití v přítomném okamžiku nám přináší lehkost a radostnou dynamiku do našich životů. Energie této brány nás rozhodně rozpohybuje. Směr a způsob pohybu můžeme podpořit svým vědomým a jasným rozhodnutím sami.

Novoluní  14. 5.  podpoří  náš nový posun vpřed a zároveň vnese do našich činností více stability, ukotvení, zklidnění. Slunce i Luna v Býku uzemní a dodá pevnost tomu, co jsme již dosáhli. Zároveň podpoří dlouhodobé plány a investice času a peněz do dalších projektů.

21. 5. vstupuje Slunce do znamení Blíženců, což ještě zrychlí náš pohyb vpřed. Zároveň nás to otevírá novým myšlenkám a nápadům, které budou přicházet jen tak jakoby mimochodem a lehce. Zesiluje to též naši schopnost přijímat informace z vyšších zdrojů. Zvyšuje to naši schopnost mimosmyslového vnímání a připravuje nás to na výrazné energetické změny kolem letního Slunovratu.

Úplněk 28. 5.  bude mít na naše životy také výrazný energetický vliv. Luna ve Střelci a Slunce v Blížencích přinese ohnivou energii podporovanou vzduchem. To nás muže vynést na další úroveň a umožní naše zdokonalování prostřednictvím inspirace. Podpoří to pohyb vpřed – energicky, intenzivně, odvážně a nekompromisně, i kdyby to mělo znamenat dočasnou nejistotu. Zároveň nám tato energie pomůže překonat překážky na cestě, kterou si zvolilo naše srdce. Možná pocítíte zvláštní neklid, touhu změnit místo pobytu či cestovat.

Pozor na zbrklost či nouzová řešení, která nevycházejí z našeho srdce, ale mohou být ještě ozvěnou našich strachů či otisky starých myšlenkových vzorců. Květen nám umožní prožívat velmi radostné okamžiky, pokud si dovolíme je prožívat naplno a bez zbytečné cenzury omezujících myšlenek. Je potřeba více vnímat a sledovat reakce fyzického těla, které nám přináší důležité zprávy. Všechny pocity a emoce se projevují na různých místech našeho těla a sledováním máme možnost je používat jako klíče a šifry, které nám pomáhají otevírat a rozluštit zprávy o nás.

Jak tedy prožít květen co nejkrásněji a s lehkostí protančit svěžestí májových dní? Můžeme každý den začít opravdu jako čistý a nový list. Dělat vše tak, jak nejlépe v tom okamžiku dokážeme a netrápit se tím, co jsme mohli udělat jinak. Prožívat v radosti každý přítomný okamžik a hledat krásu i v drobných věcech. Rozhlédněte se kolem, jak je svět opravdu nádherný!

Květen je měsícem, kdy nám Matka Příroda ukazuje svoji nejkrásnější tvář. Ještě svěží zelenou, kvetoucí a plnou příslibů. Otevřeme náruč všemu, co k nám přichází a přijměme to jako dar. Vše má svůj smysl a Vesmír nám posílá podle našich přání. Každý den je v našem životě jedinečný a neopakovatelný. Záleží jen na nás, jakými barvami bude zářit a zda ho prožijeme plně přítomni. Kolik úsměvů, radosti a lásky pošleme dál. Pojďme si znovu začít hrát a vnímat svět dětskýma očima. Čeká nás dobrodružství v kouzelném „Světě zázraků“…

Přeji krásný čas lásky, hojnosti a radosti.

Z břehů Nové Země zdraví Mirka

Pro www.vnitrnibohyne.cz napsala Mirka Petrovičová. Tento článek je možné volně publikovat a kopírovat v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka s aktivním odkazem.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015