Slunce nyní vychází až před sedmou hodinou, což je pro některé děti čas, kdy se již vydávají na cestu do školy. Za tmy jim hrozí větší nebezpečí při cestě na silnici či přes silnici, v ranním šeru mohou být pro řidiče téměř neviditelní. Vy to ale můžete změnit. A za pár korun!

Chcete-li, aby byly vaše děti v silničním provozu v bezpečí, pořiďte jim nějaký reflexní prvek. Proč? V modrém oblečení je člověk vidět na 18 m, v bílém na 55 m, s reflexím oblečením ale viditelnost stoupá na 200 m, což je doba potřebná pro to, aby řidič vůbec stihl zareagovat. Když vaše dítě sice uvidí, ale nestihne dokončit úhybný manévr, je to k ničemu.

Vyberte reflexní prvek, který si dítě nemůže zapomenout doma

Reflexní prvky nejsou drahé. Rozhodně není nutné dítě hned oblékat celé do reflexní vesty, postačí pár drobností, jež rapidně zvýší jeho viditelnost. Možná vás napadne klasický reflexní pásek na ruku či na nohu. Ano, ten je fajn a cenově dostupný, avšak má jednu nevýhodu. Dítě si ho může zapomenout doma, případně si ho zapomene nasadit. Chce to něco trvalejšího – třeba nažehlovací obrázky.

Nažehlovací obrázky vyřeší dvě mouchy jednou ranou

Nažehlovací obrázek pořídíte za pár desítek korun a z velkého výběru můžete zvolit takový, který si vaše dítě zamiluje. Fotbalový míč, slon, delfín, myška, beruška, květinka, sněhová vločka, jednorožec, auto a mnoho dalších motivů najdete v e-shopu Altima.cz.

Nemusíte se trápit se složitým našíváním či jiným připevňováním, obrázek prostě jen nažehlíte. Umně s ním můžete zakrýt například díru na kalhotách vašeho dítka či skvrnu, která nejde vyprat. Zabijete dvě mouchy jednou ranou a dítě bude spokojené. Třeba se vám nažehlovací obrázky tolik zalíbí, že nakonec nebudete pořizovat jen ty reflexní. I jiné nažehlovací motivy vypadají krásně a jsou skvělé právě pro opravu dětského oblečení.

Komentáře