Mnoho lidí v současnosti trpí úzkostmi a stresem. Covid-19 ovlivnil životy všech z nás a mnohdy v negativním slova smysl. Ještě více lidí se cítí bezmocných. Pokud je situace opravdu vážná, je vhodné vyhledat odbornou pomoc. Jestli si chcete zkusit pomoct sami, můžete vyzkoušet některou z uklidňujících aktivit.

Ne, nejdeme vám nyní doporučit meditaci nebo jógu. Pobavíme se arteterapii, tedy terapií uměním. Nemusíte být žádný umělec, protože pomocí malování podle čísel dokáže umělecké dílo vytvořit kdokoliv.

1. Uklidní vás

Malování podle čísel reguluje srdeční frekvenci a hladinu cukru. Jestliže se často cítíte neklidně nebo jste výbušná povaha, udělejte si párkrát do týdne chvilku jen pro sebe a uklidněte se malováním.

2. Forma meditace

Naučit se tradičním technikám meditace trvá dlouho a rozhodně to není aktivita pro každého. Každý si však může vyzkoušet malování podle čísel. Tahle zábava je opravdu snadná.

3. Zlepšení sebevědomí

Lidé, kteří se často stresují či trpí úzkostmi, mívají nižší sebevědomí. U malování podle čísel pozorujete pokrok a vytvoříte něco fantastického, což pomůže zvýšit sebedůvěru.

4. Rodinná zábava

Na jednom plátně lze pracovat samostatně, nebo ho můžete sdílet. U velkých obrazů si každý může zvolit jinou barvu.

5. Trpělivost a organizační schopnosti

Malování podle čísel vás učí trpělivosti, protože dokončit obraz může trvat až desítky hodin. Kromě toho vás naučí soustředit se na nejmenší detaily a budovat si lepší organizační schopnosti.

6. Cenová dostupnost

Profesionální terapie jsou drahé, ale rozhodně se vyplatí. Pokud však vaše problémy nejsou tak závažné, že vám brání v normálním fungování, arteterapie je prostě cenově dostupnější variantou.

7. Kreativní uvolnění

Pocity se někdy těžko popisují slovy, tak je vyjádřete uměním! Vyberte si smutné melancholické barvy, nebo dneska kreslete naopak rudě.

Zní to všechno skvěle? Tak si vyberte svou sadu Maluj podle čísel a pusťte se do tvoření! V sadě je obsažené vše, co potřebujete, tedy plátno, barvy, štětce, a dokonce háčky na zavěšení hotového uměleckého díla. Ceny obrazů jsou různé, začínají již na pár stovek. A nezapomeňte, že si můžete nechat vyrobit také předlohu na míru dle vaší vlastní fotografie.