detske cerealiePro správný start do nového dne je potřeba se vhodně nasnídat. Přestože je dítě v noci v klidu, energie se spotřebovává neustále na chod těla. Kvůli tomu potřebují po probuzení vstřebat novou energii pro dobrý start. První ranní jídlo – snídaně, by měla u dětiček být 20 – 25 % kompletního příjmu energie za den.

Jestliže první jídlo dne přeskočí, jsou celé dopoledne malátné a jejich organismus strádá. To se pak projevuje jak nižší fyzickou energií, tak sníženou schopností se soustředit ve škole na výuku. Velmi důležitý je i pitný režim, kdy se musí doplnit tekutiny po dlouhém spánku.

Pozadu nezůstává ani důležitost rozmanitosti jídla. Vhodné je mléko a výrobky z mléka. Pro dítě ve vývinu je mléko významným zdrojem vápníku, jenž je nutný pro zuby a kosti. V mléčných výrobcích jsou kromě vápníku i vitamíny, které jsou též důležité pro růst a vývoj dítěte. To samé platí i pro bílkoviny, které jsou základním prvkem pro tkáně.

Jako ideální kombinace se k snídani hodí cereálie a mléko. Je možný také jogurt. Dítě pak má postaráno o energii, přísun vápníku i vitamínů potřebných pro růst. Samozřejmě nemělo by se zapomínat na ovoce, čas nebo například ovocný džus. O tom, že cereálie jsou vhodné ke snídani učí řada studií již mnoho let.

Snídaně

Ranní jídlo dodává důležitou energii, která je po noci potřeba. Snídaně zlepšuje soustředěnost

Z výzkumů jasně vyplývá, že děti, které snídaní cereálie mají mnohem větší přísun vitamínů, vápníku i železa než ostatní.Důležité je i to, že konzumace cereálií má i dlouhodobé příznivé účinky jako třeba například méně často trpí nadváhou.

Cereálie jsou důležitým zdrojem vitamínů a v kombinaci s mlékem nebo jogurtem zahrnují i přísun vápníku.