Zdaleka ne všichni používají účinné opalovací krémy a nechtějí slyšet, že vzhledem k tomu, že ozónová díra se nachází v současné době přímo nad Evropou, při opalování od 11 do 15 hodin jim není nic platný ani ten nejdražší a nejúčinnější krém. Podle posledních výzkumů bylo prokázáno, že po šesti spáleních na sluníčku se pravděpodobnost rakoviny kůže zvyšuje 40x!! Podíváme se proto na opalování z hlediska alternativní medicíny.

Při opalování je těžištěm všech opatření proti nechtěným následkům především prevence.

K bylinným prostředkům maximálně chránícím pokožku patří především zelený čaj. Omytou, odmaštěnou pokožku polijeme zeleným čajem, necháme zaschnout a potom můžeme ošetřit opalovacím krémem s příslušným chránícím faktorem.

Prostředkem zabraňujícím následkům nadměrného slunění je citrónová šťáva. Tou spálená místa lehce potřeme a zasypeme kosmetickým pudrem. Místo citrónové šťávy můžeme opět použít zelený čaj.

Obecně se zabezpečíme dostatečným množstvím prostředků z bylin Aloe vera ve formě tinktur, homeopatických prostředků, mastí a gelu na pití. Na spálená místa je možné a velice doporučované stříkání přípravkem FIRST, který obsahuje čistou cezenou šťávu z aloe vera spolu s dalšími bylinami. Tento přípravek by neměl chybět nikomu, kdo se chystá na dovolenou. Postříkáním Firstem se ošetřují nejenom spáleniny, ale i drobná a větší poranění, vyrážky, sluneční ekzém apod.

Všechny tyto přípravky najdete v našem eshopu. Pokud si zakoupíte více než 2 přípravky z aloe vera, získáváte slevu 10% na všechno.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015