Přemýšlela jsem, proč se nenajdou protilátky proti parazitům ani v případě, že pacient donese lékaři úlovek a fyzický důkaz. Jedno z možných vysvětlení by mohlo být i to, že organismus netvoří, nebo tvoří jen velmi neochotně protilátky proti VROZENÝM infekcím. Je naivní se domnívat, že parazit se neprožere placentou, když je schopen se dostat přes střevní stěnu. Všechno, co má v těle matka, může mít i dítě.Rodinní příslušníci mívají podobné parazitární zatížení. Potom proti těmto prastarým zátěžím tělo nebojuje. Často to mohou být letité spící cysty, které začnou ožívat až po prvních tabletkách antihelmintik.
Jejich metabolismus je sice snížený, nikoliv však nulový. Toxiny z těchto cyst přispívají k chronickým záhadným chorobám.EAV je tak často jediná možnost, jak se dobrat příčiny potíží.Sérologická vyšetření selhávají. A protože s parazity po generace nebojujeme,přibývají.
Dále se stále jasněji prokazuje, že parazité roznášejí viry a bakterie po těle. URČITÉ VIRY A BAKTERIE MAJÍ AFINITU K URČITÝM PARAZITUM. Samička parazita předává svou virovou a bakteriální výbavu larvám a vajíčkům, tak jako lidská matka předá potomkům viry, bakterie a parazity. Pokoušet se proto zbavit se virů a bakterií bez předchozího odčervení je marná práce. A naopak, znova a znova žasnu , že i u velmi starých lidí se dá dosáhnout toho, že jejich orgány, zbavené parazitů, vykazují ideální hodnoty.Možná krátkodobě, ale přece. V orgánu , který jste čerstvě zbavili parazita, nenaměříte ŽÁDNOU BAKTERII, ŽÁDNÝ VIRUS, i kdyby měsíc před tím orgán vykazoval dvacetipoložkovou mikrobiální zátěž. Nezapomenu na pětaosmdesátiletého muže, kterému jsme kvalitním zapperem odstranili parazity za slinivky a já jsem pak několikrát po sobě , s opakovanou kalibrací, naměřila jeho slinivku v normě. Bránil se : ,,Ale já mám náběh na cukrovku !“ Říkám mu:
,, V této chvíli ne.“
Podezření na parazity můžete mít při těchto symptomech :
1.. Třasy, tiky , záškuby svalů, vibrace, vnitřní chvění, noční záškuby těla.
Srdeční synkopy a arytmie nejsou ničím jiným než záškuby srdečního svalu.
2. Závratě, točení hlavy, zatmění před očima s pocitem na omdlení. Parazita najdeme v těle i tehdy, když se tyto potíže objevují jen zřídka, nebo se objevovaly v minulosti.
3. Deprese, úzkosti, pocity tísně, nevysvětlitelná panika, strach ze smrti, myšlenky na smrt.
Jedna klientka to popsala slovy: ,, Nic se neděje, všechno je v pořádku, ale já přesto trpím úzkostí a panikařím. Asi budu hysterická.“ Dvacetiletý klient : ,,Nevím, co se to se mnou děje, jestli snad neumírám“.
Další klientka :,, Mám perfektní rodinu a všechno je v pohodě, jen já tu pohodu kazím! Neumím si ji užít a nevím proč! Pořád si dělám starosti, že se stane něco strašného“. To se týká i velmi mladých lidí.
4. Poruchy vidění : dvojité a rozmazané vidění, zamlžené vidění- jeden z prvních příznaků roztroušené sklerózy. Pocit cizího tělíska v oku. Tečky a šmouhy, které přibývají.
Proti bílému pozadí můžete možná vidět okrouhlé pravidelné skvrnky, tmavé se světlým středem, jakoby pospojované řetízkem.To mi popisovalo alespoň šest lidí. Je známa oční forma larvální toxokarózy, ale v oku najdete všechno možné. Mohou tu žít larvy všech druhů parazitů, všechny bakterie a viry, které je možno nalézt jinde v těle. Co si máme myslet o pravidelných útvarech, připomínajících žabí vajíčka? Znamená to, že do oka doputují dospělci a kladou tu vajíčka ? Očař nic nenajde. Očařce jedné mé klientky jsem poslala článek o larvální toxokaróze od MUDr. Mikuleckého.
Řekla, že o tom v životě neslyšela.