Uvědomte si, že příjem 28 000 kJ nad normální rámec znamená přibrání 1 kg a naopak výdej 28 000 kJ znamená úbytek 1 kilogramu. Protože uznávám pouze zdravé hubnutí, je jasné, že musíte denně přijmout minimálně 4500 – 5000 kJ. Kolik jste schopni vydat, záleží pouze na Vás. Váš základní bazální metabolismus se vypočítá tak, že znásobíte svoji stávající váhu koeficientem 82. Tzn. když vážím 65 kg a znásobím koeficientem 82, dostanu se k číslu 5 330. Udává se v kJ a je to Váš bazální ( základní ) metabolismus. Znamená to, že byste neměli jít pod toto číslo v příjmu potravy. Tolik kJ totiž potřebuje Vaše tělo na to, aby fungovalo. Aby měly orgány dostatek energie na svoji činnost, aby všechno fungovalo tak, jak má. Pochopitelně, jakmile shodíme např. 10 kg, změní se Váš bazální metabolismus a výpočet bude 55 x 82 = 4 500 kJ. Nesmíte tudíž pod tuto hranici s příjmem potravy. Abyste hubnuli, musí být zřejmý rozdíl v příjmu a výdeji a navíc se odečítá i bazální metabolismus. Musíte se pohybovat v záporných číslech.

1. příklad: Sníte za den 7 500 kJ. Odečtete jako BM např. 4 500 a zůstane Vám v kladných číslech 3 000 kJ. Nehubnete, ale pomalinku přibíráte.

2. příklad: Sníte 7 500 kJ, ale budete sportovat a v ten den vydáte např. 4 000 kJ, potom je výpočet: 7 500 – BM 4 500 = 3 000 kJ, ú potom ještě odečteme výdej energie, tj. v našem případě 4 000 kJ. Tzn. 3 000 kJ – 4 000 kJ = – 1 000 kJ – a jsme v záporných číslech! Tzn. HUBNEME !!!!

Proto je nutné pohybovat se neustále v záporných číslech. Pokud někdy zhřešíme nebo se méně hýbáme, musíme to dohnat druhý nebo třetí den. Na konci měsíce můžeme všechna záporná čísla sečíst. A vyjde nám stará známá pravda, o které jsem psala výše – každých 28 000 kJ je jedno kilo dole ( a bohužel samozřejmě naopak, budeme-li se pohybovat v kladných ).

Pokud budete dodržovat náš jídelníček, který je sestaven na 4 500 – 5 000 kJ, budete to mít poměrně lehké. Protože sníme např. 5 000 kJ, BM máme např. 4 500 kJ, takže nám zbývá v kladném čísle pouze 500 kJ. Dáme si hodinku rychlé chůze, spálíme tak 1 200 kJ, odečteme a jsme v záporných – tj. – 700 kJ. Věřte že je to jednoduché a velice účinné. Pokud budete dodržovat tyto zásady a budete si denně psát co jste snědli, vydali a vypočítáte konečný výsledek, zaručuji Vám vynikající výsledek. Za dva měsíce máte dole minimálně 10 kg. Dodržujte ale všechno, co je doporučené.

Držím Vám palce a ke 25.5. otiskneme první dietu. Aby se Vám lépe hubnulo, můžete mezi sebou diskutovat v komentářích.

Obrázky na konci článku Vám můžou posloužit jako vzor, jak průběžné výsledky a hodnoty zapisovat – radíme: zapisujte si to. Pomáhá to uvědomit si, kolik toho za den sníme nebo jak "moc" se hýbeme. Ideální je obětovat na to linkovaný sešit nebo si zaznamenávat výsledky do počítače (excel, word..). …

Takže takhle může vypadat Kalkulační list denní energetické bilance:

0x01 graphic

A takhle si můžete vést týdenní a měsíční bilanci :

pokračuje….

Tak co, zdá se to složité? Pouze na první pohled a pár dní. Poté Vám to přejde do krve tak, že si nebudete muset psát vůbec nic. Kalorické tabulky si můžete vytisknout na našem webu, levé menu: TOP 30, kde jsou na první místě s rekordním počtem čtenářů, kteří by obsadili již slušně velké město.

Držím palce a pište svoje zkušenosti a postřehy do komentáře.

Zdraví Vaše Iva Hédlová

Sdílet
Předchozí článekZtráta paměti jako nemoc
Další článekTelepatie

Komentáře