Zdravotní nezávadnost podlahy je minimálně stejně důležitá jako její životnost, pevnost či vzhled. Jen si vybavte, kolik času uvnitř svého domova trávíte. Nebo si představte, jak si na podlaze hrají vaše děti. Kdyby se z podlahy uvolňovaly jakékoliv škodlivé látky, mohli byste zažít nemilé zdravotní komplikace. S anhydritovými podlahami vás však nic takového nečeká.
Podlahy s certifikátem o zdravotní nezávadnosti
První varování, že se zdravotní nezávadností vaší podlahy není vše v pořádku, přichází skrze čichové vjemy. Jakmile z ní po delší dobu cítíte nepříjemný chemický odér, narazili jste na problém. V minulosti za to mohly především ftaláty a jiné pochybné látky, které se přidávaly například do vinylových podlah. Anhydritové podlahy se tomuto problému vyhýbají, což dokládají certifikáty o jejich zdravotní nezávadnosti.
Jaké jsou další výhody anhydritových podlah?
Anhydritové nebo také lité podlahy vytváří dokonale rovný povrch. Při jejich aplikaci se totiž používá samonivelační potěr, který zaručí dokonalé rozprostření materiálu po celé ploše podlahy. Vznikne tak rovný, hladký a pevný povrch bez jakýchkoliv spár. Takový povrch je ideálním podkladem pro jakoukoliv podlahovou krytinu (PVC, linoleum, korkovou podlahu apod.).
Další výhodou anhydritových podlah je snadná a rychlý realizace. Po nanesení samonivelačního potěru je podlaha pochozí již druhý den, plně zatížit ji poté lze do pěti dnů. Samotná aplikace v běžně velkém rodinném domě netrvá více než jeden den.
Co to vlastně anhydrit je?
Anhydritové podlahy platí za nástupce klasických podlah z betonu. Skládají se ze směsi založené na síranu vápenatém, které se míchá s vodou, pískem a dalšími přísadami. Anhydrit skvěle vede teplo, hodí se tak pro aplikaci podlahového vytápění.