Venuše ve Štíru – 9.9. – 30.10.2018
Venuše během nedělního dopoledne vystřídala znamení a ocitá se ve vodním, emočně intenzivním, obezřetném, vášnivém a někdy lehce ortodoxním znamení Štíra.
Planeta lásky v tomto znamení vnáší do vztahů vážnost záměru, určitou urputnost a požadavek na maximální loajalitu, věrnost a hloubku. Venuše ve Štíru oceňuje sílu vůle a přesvědčení, snadno prohlédne povrchní slovíčkaření a plané sliby a nespokojí se s pouhým živořením ve vztahu, s předstíráním nebo s tím, co není prožíváno dostatečně intenzivně, silně a vzájemně.

S Venuší ve Štíru roste sexuální libido, ale také zájem o temná, někdy až morbidní témata. Bývá zde zpravidla zřetelně rozlišováno, co je opravdu podstatné a co je jen instantní záležitostí, banalitou, nebo věcí nehodnou pozornosti.

Venuše ve Štíru rozhodně neplýtvá citem na všechny strany a zpravidla se soustředí na těsné vztahy s několika málo blízkými důvěrníky. Štír je znamení, které rozhodně nedůvěřuje automaticky a spíše prověřuje, vytváří paranoidní scénáře nebo přímo žárlí. Venuše v tomto znamení pak bude podobně jako Jupiter ve Štíru mnohem spíše polarizovat, vyžadovat jednoznačné stanovisko a milovat „na život a na smrt“. Projevit se může také větší jízlivost, protože Venuše ve Štíru je rozhodně z těch, co mají v oblibě sarkasmus. Co se týče módy, toto postavení dává především ženám tajuplný nádech a někdy až hypnotizující charisma, preferována může být černá barva, případně vyzývavé a přiléhavé typy oblečení.

Venuše ve Štíru v kvadrátu s Marsem na konci Kozoroha a následně (od úterka) na začátku Vodnáře pak může do vztahů vnést také jakýsi vnitřní chlad nebo hádavost, přičemž k obojímu přispěje souběžná opozice Urana v Býku s Venuší – tu pocítíme zejména ze začátku období Venuše ve Štíru, zejména z kraje příštího týdne.

Venuše pak bude znamením Štíra putovat déle, než je obvyklé, protože během října bude retrográdní a poslední říjnový den se ještě na celý měsíc vrátí do Vah, aby v prosinci znovu vstoupila do Štíra. Zejména celé září tak bude dobré pěstovat toleranci a schopnost odpouštět – Venuše ve Štíru totiž dokáže být také pěkně jedovatá a nesmiřitelná, když dojde na hádky, také pomstychtivá. Doufejme ale, že tyto krajní pozice nebude nutné aktivně prožívat. (Zejména za současného kvadrátu s černou lunou a Marsem ve Vodnáři ale budu opakovaně upozorňovat na možnost záštiplných sporů).

 

Zdroj: FB – Reflexní astrologie

Komentáře