Naše tělo je neuvěřitelně komplexní stroj, který reaguje na každý sebemenší detail. Tento fakt si neuvědomujeme jen díky modernímu lékařství, ale znali jej i naši předkové před několika tisíci lety. Některé zdroje říkají, že historie saunování započala někdy před 10 000 lety. Proč je daná metoda tak populární i v dnešní době?

Mnoho zdravotních benefitů

Pravidelný pobyt v sauně má tak ohromné množství pozitivních dopadů na naše tělo, že by jejich výčet vydal na samotnou knihu. Přesně proto zmíníme jen nejdůležitější z nich. Samozřejmě záleží také na konkrétním typu sauny, jelikož těch najdeme celou řadu.

Lidé chodí do finské sauny zejména kvůli celkové regeneraci organismu. Díky pořádnému prohřátí organismu dochází k lepšímu rozprostření živin, což vede k rychlejšímu a kvalitnějšímu zotavení po fyzické zátěži. Zároveň pozitivně působí na svaly i klouby.

Málokdo tuší, že několik měsíců saunování dokáže snížit krevní tlak u pacientů trpících hypertenzí. Tato technika zároveň pozitivně působí na mysl, jelikož vyplavuje velké množství endorfinů. Vaši náladu zlepší i zkvalitnění pleti, jež se díky saunování zbavuje odumřelých buněk a dalších nečistot. O zvýšení imunity ani nemluvě.

Chcete saunu i doma?

Ať už vás láká finská, parní, či třeba venkovní sauna, nemusíte nutně navštěvovat wellness hotely, plavecké areály ani fitness. V dnešní době si tento luxus snadno dopřejete i v domácích podmínkách. A co víc, neutratíte celé jmění, jak si mnoho neinformovaných jedinců myslí.

Jak je to možné? Mrkněte se na webové stránky Sauny Vital pod vloženými odkazy a ihned se přesvědčíte sami. Tito odborníci vám postaví malou a skromnou saunu na vašem pozemku. Nemusíte přitom disponovat kdovíjak velkými prostory nebo bohatstvím.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015