Pokud přemýšlíte nad pohádkovou dovolenou v České republice, nebo prodlouženým víkendem v půvabné horské oblasti, není nic jednoduššího než vyrazit do Jeseníků. Čekají na vás léčivé lázně, nevšední technické památky a taktéž Praděd lákající na zdolání. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na místa obestřená legendami, jako jsou Petrovy kameny. V následujících řádcích vám o dané oblasti prozradíme více informací.

Jestliže hledáte penziony v Jeseníkách, prvně byste si měli rozmyslet, jakým směrem se má dovolená ubírat. Láká vás vysokohorská turistika, nebo spíše odpočinek a relaxace ve wellness?

Praděd je nejvyšší hora Moravy

Praděd jakožto nejvyšší hora Moravy a Slezska je symbolem Jeseníků. Nazujte si tedy kvalitní boty a zdolejte jeho vrchol, kde ještě v roce 1912 stála rozhledna v novogotickém stylu. Nicméně v roce 1959 došlo k jejímu odstranění, a potom se postavila nová rozhledna, a to v roce 1983, která tam stojí dodnes. Otevírá se z ní nádherný výhled na daleké okolí.

NÁŠ TIP: Vyhledejte penzion v Jeseníku a můžete vyrazit na zajímavé výlety do okolí.

Vodopády Bílé Opavy

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na vodopády Bílé Opavy, které jsou dokonce nedílnou součástí Národní přírodní rezervace Praděd. Vyfotit se u těchto vodopádů musíte.

Zámek ve Velkých Losinách

Pokud si najdete penzion ve Velkých Losinách, tak i tato obec vám má co nabídnout. Vydejte se k tamnímu zámku, které je typický trojpodlažními arkádami trojkřídlého areálu. Prováděly se zde čarodějnické procesy, takže tajemný příběh zámku rozhodně nechybí.

Dále za zmínku stojí lázně s termálním aquaparkem, nádrž Slezská Harta, přečerpávající vodní elektrárna Dlouhé stráně a hrady Sovinec či Krnov. Podívejte se na penziony na webovém portálu Penzion.cz. Určitě najdete ubytování, jež vyhoví vašim požadavkům.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015