Řada zdravotních komplikací vzniká u lidí v důsledku stresu. Nervové vypětí může způsobit už jen pohled na poměrně tristní situaci, kdy dochází ke značnému růstu inflace. Ta zvyšuje ceny zboží a služeb. Co je ale možná daleko horší – vaše úspory se kvůli vysoké inflaci mohou výrazně ztenčit. Proto je takřka nezbytně nutné výhodně investovat, dokud je čas. Účinným řešením je investice do zlata.

Proč investovat do zlata?

Zlato v podobě investičních slitků a mincí je ideální volbou pro ty z vás, kteří nemají naspořené miliony korun, aby třeba mohli vložit své úspory do koupě nemovitosti, což je v době krize rovněž dobré řešení. V případě, že chcete investovat bez rizika, avšak nedisponujete tak velkou sumou peněz, je právě zlato optimálním komoditou. Investovat do něj můžete klidně jen pár tisíc. Pro klid duše a ochranu peněz před inflací a dalšími rizikovými prvky je ale praktické vložit do zlata přeci jen více peněz, alespoň řádově desítky tisíc korun. Jistě oceníte, že je nákup investičního zlata osvobozený od platby DPH.

Pro investiční zlato hovoří několik faktorů. Především zlato nepodléhá inflačním tlakům. Jde o stabilní komoditu, jejíž hodnota v průběhu času stoupá. O investované peníze tudíž nemusíte mít strach, ba spíše naopak ještě vyděláte, pokud třeba po několika letech zlaté mince či cihličky, do nichž jste investovali, prodáte za férových podmínek.

Prodej a výkup zlata

Vždy je zapotřebí hledat spolehlivého prodejce. Investiční zlato by mělo mít patřičné certifikáty a osvědčení o ryzosti a původu. V tuzemsku funguje jako tradiční dovozce a prodejce investičního zlata společnost, jež sídlí v Obecním domě v Praze. Nabízí zlaté slitky a mince od významných světových výrobců. Jí prodávané produkty si můžete prohlédnout a objednat na webu zlate-mince.cz. Firma rovněž garantuje výkup zlata.

Zlato je jistotou. Díky němu si skutečně můžete zajistit poklidný život i v dobách, kdy ostatní, kteří nechali peníze jen tak ležet ladem, budou mít finanční potíže.

Komentáře