Nevíte, co s plastovým odpadem, který zbyde po festivalu, oslavách nebo zahradních párty? Vyzkoušejte nádobí z pšeničných otrub, jež navíc ještě chutná. Už nebudete muset řešit špinavé nádobí po pikniku nebo výletě. Jednoduše ho sníte.

Dejte sbohem jednorázovému plastovému nádobí

Jedlé nádobí je ekologicky snadno odbouratelnou variantou plastových a papírových produktů. Jelikož je tvořeno ze 100 % ovesnými otrubami, můžete jím zaplnit žaludek nebo najde své využití v zahradním kompostu. Zde se do 30 dnů zcela rozloží. Z toho důvodu se stane skvělou součástí všech vyznavačů zero waste životního stylu neboli bez odpadu. S jeho konzumací nebudou mít rovněž potíže ani vegani a vegetariáni, neboť neobsahuje živočišné složky. V neposlední řadě ušetří práci všem, pro něž je mytí nádobí po grilování a zahradních oslavách noční můrou.

Pro studenou i teplou kuchyni

Jedlé talíře jsou k dostání jako hluboké i mělké o průměru 20 cm. Můžete na nich servírovat cokoliv. Pouze tekuté pokrmy nalévejte 5 minut před podáváním. Potřebujete-li jídlo na talířích ohřát, není to žádný problém. V troubě snesou teplotu 180 °C, v mikrovlnce výkon 750 W. Jedlé nádobí je rovněž zábavnou motivací pro děti, aby vše snědly. Kdo z kamarádů se může pochlubit tím, že dokáže sníst lžičku nebo kelímek? Jelikož už klasická plastová brčka málokde prodávají, jsou jedlá brčka ideálním náhradním řešením. V nápoji o pokojové teplotě vydrží v nezměněném stavu až 60 minut. A to není všechno. Když na ně nebudete mít zrovna chuť, můžete z nich uvařit třeba špagety. Jak je patrné, s jedlými brčky, jež se prodávají o různých délkách a průměrech, není žádná nuda. A tak je tomu i se všemi druhy jedlého nádobí. Byly vytvořeny s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí, ovšem také si s nimi užijete spoustu zábavy.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015