Chcete zhubnout, udržet si svou váhu nebo naopak nabrat svalovou hmotu? Pak se neobejdete bez pravidelného pohybu a zdravého jídelníčku. Poradíme vám, jak na to. 

V první řadě to bude chtít hodně silnou vůli. Jakmile nasednete do rozjetého vlaku, nebudete z něj moci vystoupit. Pokud se budete chtít setkat s úspěchem v podobě ubývajících kilogramů, budete muset vydržet.

Zbavte se svých neřestí

Možná se totiž budete muset zbavit některých potravin, pochutin či nápojů, na které jste byli dennodenně zvyklí, jako jsou například cukr a kofeinové nápoje. A to nebývá vždy snadné. Je to jako s chutí na cigaretu u kuřáků. Pokud chtějí přestat kouřit, musí na cigaretku zapomenout.

Voda místo kávy

A u lidí shazující nadbytečné kilogramy mohou být ty cigaretky různé – někdo si tu a tam rád smlsnul na čokoládovém dortíku, jiný byl zvyklý na několik šálků kávy denně. A ty by bylo záhodnou najednou vyměnit za vodu. To je zpočátku těžké, ale jde to!

PestryJidelnicek.cz

Naštěstí dnes existuje řada pomocníků, se kterými se hubne jako po másle, a nemáme zrovna na mysli předražené služby výživových specialistů. Stačí otevřít stránky PestryJidelnicek.cz a hned před sebou budete mít nutričního specialistu v internetové podobě. Tento navíc za své služby nebude chtít ani korunu!

BMI kalkulačka

V první řadě doporučujeme zjistit, jak na tom vůbec jste. K tomu slouží tzv. BMI kalkulačka, kterou najdete v pravém dolním rohu stránek. Do formuláře vyplňte patřičné údaje a po odkliknutí odkazu chci vypočítat BMI, hned budete vědět, jestli pro vás hubnutí vůbec má smysl.

Jídelníček na hubnutí

Dá-li vám kalkulačka za pravdu, že je na místě se nějakého toho kilogramu zbavit, doporučujeme vrátit se na hlavní stránku a vyplnit další krátký formulář, na základě kterého vám do dvou minut do mailu dorazí speciální jídelníček na hubnutí. A toho se, pokud to bude ve vašich silách, držte.

Kalorické tabulky

Základem úspěšného hubnutí je jednoduchá matematické rovnice, kdy kalorický příjem musí být menší než kalorický výdej. Pak kilogramy budou ubývat. K tomu vám dopomůže jednak cvičení, ideálně ve formě nějaké pro vás příjemné aerobní aktivity, ale i tzv. kalorické tabulky, jež jsou opět k mání na stránkách PestryJidelnicek.cz.

Váhu si udržte

Jdou kilogramy dolů? Gratulujeme! Bohužel ještě nemáte vyhráno. Svou ideální váhu si teď budete muset udržet, což v první řadě obnáší zamezit navrácení se do starých kolejí. Máte ze shozených kilogramů radost? To je totiž ta největší hnací síla. Jakmile vidíte, že něco zabírá a že jste na dobré cestě, tak určitě nechcete, aby vám to cokoliv pokazilo.
Pokračujte proto dál.

Zdravé recepty

Stačí si v profilu na stránkách Pestryjidelnicek.cz změnit cíl z hubnutí na udržet váhu. Obratem obdržíte zdravé recepty, jež budou zárukou, že už nepřiberete ani gram.

Cílem je, aby zdravý jídelníček nesloužil pouze pro potřeby hubnutí, ale abyste ho přijali za svůj, dostal se vám pod kůži a stal se součástí vašeho životního stylu. Podaří-li se vám to, budete odměněni nejenom váhou, po níž jste dlouho snili, ale i psychickou pohodou a novou, možná doposud nepoznanou, radostí se života. Nestojí to alespoň za pokus?


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015