Za tolikaletou praxi už člověk nasbírá nějaké ty zkušenosti a s depresivní diagnózou tomu není jinak. Stejně jako schizofrenika poznám už po čuchu (napřed mám tucha pak už prostě vím) tak i lidé s depresí vykazují určité shodné chování a postoje. Mezi nejčastější patří omítání osobní odpovědnosti. Nemají ani tušení co to je. Odmítají, v drtivé většině, vlastní snahu, což skrývají za nejčastější výmluvu: jsem unavený, nemám sílu,to se nedá léčit.

Mnoho z těch nejtemněji ponořených do deprese, reaguje slovní agresí na tvrzení, že se dá deprese uzdravit. To je na tom celém nejzábavnější a zároveň to ukazuje červenou šipkou na pravý důvod depresičky…oni si to hýčkají, skrývají se do nemoci.
Pokud se dostanete do skupinky s „nemocnými“ depresí, velmi brzy zachytíte zajímavý rys. Nejde o skupinku kde byste očekávali vzájemné rady jak si pomoct,uzdravit se. Kdepak! Ani náhodou! Oni se chlubí a předhánějí kolik jakých pilulí kdo bere! Něco ve stylu : můj pes dočůrá výš než tvůj…

Jestli se někde obstojně skrývá role oběti, tak právě zde –temnotě deprese. Není to něco,co spadlo z hůry. Deprese je jeskyně do které si člověk dobrovolně vlezl.
Je rozdíl mezi usebráním a sebelítostí. Usebrání vás z jeskyně vyvede, sebelítost jeskyni zavíčkuje. „Nechte mě být. Je mi zle. Nic nechci. Chci tiše umřít….“ Deprese jsou jen postoje, které nás doběhly. Je to něco, z čeho jsme mohli čerpat sílu,ale v lenosti jsme dovolili,aby nás to ovládlo.

Musíme zlomit tu lenost. Nazvat to můžeme pocitem vyhoření, odporem k čemukoliv,ale z ne-moci musíme pohybem udělat -moc. Tvářit se jako oběť nás pěkně zabetonuje v pozici vleže a už tam zůstaneme.

Všichni můžeme za to co nám je. Všichni. Většinu nemocí jsme si vytvořili svými postoji a chováním. Zbytek je karma, rodová zátěž jenž jsme na sebe dobrovolně přitáhli, nebo nějaká vyšší dohoda mezi dušemi -onemocním ti,abys mohla trénovat péči o blízkého…..

Nic není boží trest, nic není „prostě smůla“.
Co jsme stvořili můžeme zničit,rozpustit, nebo přetvořit.
Musíme se,ale hnout.
Děkuji za pozornost,Taisha

 

Úvaha  vynikající léčitelky a šamanky Taishy Taumy z Jihlavy

 

Zdroj: FB – Taisha Tauma


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015