Úklony

 

Postavte se na šíři ramen, mírně podsaďte pánev, zpevněte břicho, ukloňte se vlevo, pravou paži vytáhněte přes hlavu, levou paži dolů podél těla, úklon na druhou stranu, pomalu opakujte asi 20krát.


Posilování

Položte se na záda, pokrčte kolena, lopatky a chodidla na podložce, pak předpažte a pomalu zvedjete trup od podložky do pozice největšího záběru a chvíli vydržte. Poté se pomalu vracejte zpět do výchozí polohy. Opakujte 8 – 10krát.


Posilování spodního břicha

Položte se na záda, přednožte, ruce sepněte za hlavou, pomalým tahem zvedejte nohy vzhůru a pánev kulatě od podložky, po krátké výdrži se vracejte zpět, aniž by se pánev dotkla podložky, znovu nahoru, výdrž a zpět na podložku. Takto opakujte cvik 14 – 16 krát ve dvou sériích. Začátečníci si mohou pro lepší stabilitu dát ruce volně podél těla, ale nesmí se o rukce zapírat, ani nesmí zdvihat pánev švihem.


Rotace trupu

Položte se na záda, pokrčte kolena, lopatky a chodidla na podložce, ruce sepňete za hlavou, napněte levou dolní končetinu, pomalu zvedejte trup vzhůru a do rotace tak, aby se pravá ruka dotkla levého kolena, zkušenější mohou nechat obě ruce za hlavou a snaží se přiblížit ke koleni pravým ramenem. Krátce vydržte v krajní poloze a vraťte se zpět do výchozí pozice. Opakujte 8 – 10krát na každou stranu ve dvou sériích.


Šikmé přítahy kolen

Posaďte se na podložku, opřete se za zády o ruce, neprohýbejte se v bedrech, snaž te se držet záda vzpřímeně, zpevněte břicho, nohy pomalu natáhněte doprava, držte kolena u sebe, výdrž v kraní poloze a znovu kolena pomalu přitahujte k hrudníku, kolena stále držte u sebe, výdrž, opět natahujte nohy, tentokrát na druhou stranu, výdrž v krajní poloze a opět kolena přitáhněte. Cvik opakute 8 – 10krát, snažte se nedotknout chodidly podložky.


Uvolnění a protažení na závěr

Položte se na podložku, kolena tlačte rukama k hrudníku, výdrž, uvolnit.

 

Položte se na podložku, rozpažte, kolena pokrčte a otočte na jednu stranu, hlavu na druhou, vydržte v této poloze, hlavou pomalu otáčejte na druhou stranu, zárověn i kolena, výdrž, konec.

Zdroj: www.stripky.cz – Cvičíme s Míšou


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015