Podle dosud zveřejněných průzkumů se počet alergiků v České republice během posledních deseti let zvýšil z původního půl procenta na alarmujících čtyřicet procent. Ty nejčernější odhady prorokují, že během dvou let u nás bude nějakou formou alergie trpět zhruba každý druhý občan. Velmi podobná je i situace u našich slovenských sousedů. Mezi nejrozšířenější druhy patří alergie na roztoče a domácí mazlíčky, přičemž tou nejlepší ochranou vůči výše uvedenému je dostatečná prevence.

Co způsobuje alergii?

Spouštěcím faktorem alergie je tzv. alergen – látka, která vyvolá alergické reakce o různém stupni závažnosti. U některých lehčích forem alergie si nemusíme ničeho všimnout. Ty nejhorší fáze ale mohou končit i trvalými následky. Alergenům jsme však vystaveni dennodenně a bojovat s nimi není ani trochu jednoduché. Jistým preventivním opatřením, ale také žádaným způsobem, jak množství alergenů v domácnosti minimalizovat, je pořízení antialergických výrobkůzejména textilií a povlaků. Jak fungují ty nejmodernější?

Zvýhodnění ceny antialergických výrobků

Dubnová akce e-shopu Kvalitex.cz zahrnuje unikátní antialergické výrobky nové generace, vyráběné pod známou značkou nanoSPACE. Ta patří mezi přední výrobce chytrých textilií, jež jsou vhodné nejen pro alergiky, ale také všechny osoby, které chtějí vzniku alergické reakce odpovídajícím způsobem předcházet.

Žádné nástřiky, ale chytrá textilie

Na rozdíl od jiných antialergických výrobků nejsou výrobky nanoSPACE opatřeny žádnými chemickými nástřiky. Cizí látky, tekutiny a roztoči nebo jejich alergeny se do výrobků nedostanou díky hustým pórům, jež představují mechanickou ochranu. Mezi antialergickými výrobky najdete prachuvzdorné a paropropustné přikrývky, polštáře a povlaky, jenž bezpečně ochrání i starší lůžkoviny a matrace, které jsou rájem roztočů.