Častěji ženy, ale i muže poměrně často trápí nejrůznější urologické problémy. Někdo má časté záněty močového měchýře, jiný trpí erektilní disfunkcí, další má mindrák z velikosti svého penisu… „Věcí“, které se řeší na urologii je skutečně mnoho, a i když je to trochu choulostivá oblast, měli bychom návštěvu urologa provést co nejdříve, pokud jej potřebujeme. Chronické těžkosti jsou totiž ještě vážnější, než když s urologickými potíži stůněme „sem tam“.

V čem nám pomáhá urologie

Jestliže je v našem hledáčku urologie, možná nás trápí některá z těchto nemocí: bulka ve varlatech, urologická zánět, jako např. zánět ledvin, močovodů, močové trubice…, onemocnění prostaty, problémy při pohlavním styku, chronickou bolest pánevního dna, erektilní disfunkci, Peyronieho chorobu…

Urologické problémy si žádají soukromí a důvěru

Abyste své potíže mohli řešit s minimem stresu, je důležité vybrat si lékaře, u něhož se budete cítit dobře, budete mu plně důvěřovat a budete mít dostatek soukromí. Jednoduše, aby nebyla ordinace jako „průchoďák“… Výborné prostředí i erudované odborníky najdete na Klinice Zdraví. Mají tady moderně vybavený zákrokový sál a odborný tým vedený MUDr. Petrom Balškom, což je pan urolog specialista s více než 17-letými zkušenostmi.

Moderní léčebné postupy

Ne vše se samozřejmě řeší na operačním sále. Na Urologické klinice sledují vývoj v oblasti urologie a vše nové osvědčené zavádí ihned do svých léčebných postupů. Tak třeba taková rázová vlna. Už jste o ní slyšeli? Je to zvuková vlna, která má vysokou energii. V přírodě se s ní můžete setkat např. při úderu blesku. Patří do skupiny mechanoterapií a užívá se v medicíně asi od 80. let. K léčbě se tedy využívá fyzikálních vlastností zvuku, které vyvolávají hojivé a regenerační procesy v tkáních. Rázové vlny podporují i tvorbu cév, což je velmi důležité. Díky cévám je víc krve, vitamínů a kyslíku. Přináší úlevu od bolesti, zlepší zdravotní stav, zvýší kvalitu života.

Rozlišujeme dva typy rázových vln: Radiální rázová vlna a Fokusovaná rázová vlna. První zmiňovaná je vhodná na uvolnění měkkých tkání a využívá se jako podpůrná terapie tkání, které mají přímou souvislost s lokalizovaným problémem. Hodí se třeba u redukce celulitidy. Nemá ale schopnost stimulovat tvorbu nových cév, proto se nehodí na léčbu erektilní dysfunkce.

Druhá Fokusovaná rázová vlna umí ošetřit problém i v hloubce 6 – 12 cm pod povrchem pokožky, nebo s použitím nástavce i na povrchu těla. V každém pulzu má až 1000 x vyšší výkon a jeden puls je až 100 x kratší než u Radiální rázové vlny, proto jsou tyto přístroje mnohem efektivnější, dražší, i ošetření stojí víc peněz. Počet sezení u lékaře se často sníží o polovinu, a máte po potížích. Tato rázová vlna se hodí i na léčbu vaskulární erektilní dysfunkce.

Podívejte se na webové stránky urologicka-klinika.sk a informujte se sami na vše, co vás zajímá. Rádi vám zodpoví jakékoli dotazy a můžete se domluvit na osobní konzultaci. Učiňte tak co nejdříve, abyste si mohli užívat plnohodnotný a spokojený život bez bolesti a omezení.

 

Komentáře