Vlasy

Pokud ještě neodumřely vlasové kořínky, mohou v ostatních případech pomoci léčitelské metody. V každém případě je třeba se obrnit trpělivostí a vytrvalostí.

Ošetření s Reiki 1.stupně:

Denně zásobovat energií reiki následující místa, nejméně po pěti minutách –

1. od čela k zubům, podél nosu, obě ruce

2. oblast hlavy postiženou vypadáváním vlasů a druhou ruku na solar plexus

3. pánevní V , ruce položit od pánevních kostí a prsty spojit na stydké kosti

4. dále obě ruce na ledviny

5. jedna ruka na kosti křížové a druhá pod kostrčí ke hrázi.

Doplňovat průběžně léčením, uvedeným pod bodem 2.

Ošetření s Reiki 2. stupně:

Mentální terapie s afirmací. V těžkých případech reiki pro Vnitřní dítě.

Doplnění přírodní léčbou:

Přechod na vegetariánskou plnohodnotnou stravu. Zvlášť účinně musí být zabezpečení vitamínem A,všemi vitamíny B , C a E, jakož i minerálními látkami, stopovými prvky a vysoce hodnotnými bílkovinami. Protože přehnané dávkování vitamínu A a E, jakož i některých minerálních látek, může způsobovat určité problémy, obrátíme se při dlouhodobějším užívání na lékaře nebo léčitele. Denně vypít nejméně 2 sklenice chlebového nápoje zn. Kanne s fermentovaným obilím a jednou polévkovou lžící medu. Po umytí vlasů pravidelně pokožku hlavy důkladně promasírovat střídavě trochou oleje z pšeničných klíčků nebo kopřivovým čajem. Dvakrát až třikrát týdně ji potřít rozpůlenou cibulí. Má-li vypadávání vlasů psychické příčiny: delší dobu 3x denně 2 tablety Kalium phosphoricum D 6, dvakrát denně 10 kapek Bachových esencí Rescue-Remedy. Po umytí vlasů propláchnout sklenicí vody s pěti kapkami Rescue-Remedy a dobře vmasírovat do pokožky hlavy.

Návštěva lékaře / léčitele:

Nebyla by pro jistotu špatná, aby byla případná jiná onemocnění jako příčina vypadávání vlasů včas rozpoznána. I v těžkých případech má zkušený léčitel k dispozici mnohé ověřené léčebné metody.

Návštěva u psychoterapeuta:

Má smysl jen tehdy, když byly vyloučeny organické a dědičné faktory a nepomohly běžné léčebné metody.

Iva Hédlová podle knihy: Domácí lékárna – Walter Lubeck

Komentáře