Tady vám nabízím několik myšlenek, které vám pomohou zpochybnit vaši víru v nedostatek. Tyto myšlenky pomohly mně a mnoha dalším lidem.  

* Nebuďte proti ničemu! Snažte se pozitivně vyjádřit všechno, pro co jste. Například místo toho, abyste se snažili ztratit váhu, představujte si, jak chcete vypadat. Nesnažte se přestat kouřit, představujte si sami sebe jako nekuřáka. Před jedním obchodem jsem viděl nápis, který to dobře ilustruje: „Vychutnávejte své cigarety a nápoje mimo tento obchod.“ Zaměřte se na to, co chcete, nikoliv na to, co nechcete nebo postrádáte.

* Snažte se být vděční za to, co máte a čím jste. Buďte vděční, i když chcete víc a i když se vám nelíbí, čím jste. Vděčnost nahradí chamtivost a soustředí vaše myšlenky na hojnost. Jsme-li vděční, vesmír se o nás dobře postará. Zdá se, že čím méně potřebujeme, tím více získáváme!

* Sledujte, jakým způsobem myslíte. Snažte se zjistit, jaké množství energie vydáváte na to, co postrádáte. Kolik času strávíte tím, že si přejete mít víc, nebo že se litujete. Buďte k sobě velmi upřímní. Je možné, že takovým způsobem strávíte velkou část svého života. Soustřeďte se na to, co opravdu chcete. Nakonec se vám to stane zvykem. Abyste však mohli změnit způsob svého myšlení, musíte si nejdřív uvědomit, jak velkou část svého života věnujete posilování toho, co nechcete.

* Snažte se o to i ve svých osobních vztazích. K mnoha problémům v osobních vztazích dochází proto, že se každý z partnerů soustřeďuje na nedostatky druhého. Zlobíte-li se na někoho, koho milujete, zaměřte se na to, co na něm máte rádi. Dovolte mu být tím, koho milujete, a občas tím, kdo se vám nelíbí. Tak se chovejte i k dětem. Snažte se je přistihnout, když dělají něco správně.

* Dělejte to, co máte rádi, a mějte rádi to, co děláte. Dnes! Nemohu ni příliš zdůraznit, jak je to důležitá strategie k dosažení hojnosti. Chcete-li opravdu změnit zaměstnání nebo se přestěhovat, dříve nebo později to uděláte. Jedině tak můžete zůstat věrní sami sobě. Je prakticky nemožné nahradit nedostatek hojností, dokud se necítíme sami sebou. Budete-li dělat to, co máte rádi, a mít rádi to, co děláte, život vám nabídne neočekávané příležitosti. A nejste-li ještě ochotni změnit zaměstnání nebo se přestěhovat, alespoň změňte svůj postoj k tomu, co děláte nebo k tomu, kde žijete. Soustřeďte se na všechno radostné ve svém životě a buďte vděční za to, že máte produktivní mysl, tělo a ducha. Hojnost přichází, když máme rádi to, co děláme.

* Připomínejte si, že si zasluhujete všechno, co získáváte. A budete-li tomu věřit, budete se tak cítit. Hojnost má hodně společného s tím, jak se cítíme. Máte-li pocit, že jste dost důležití, abyste mohli něco chtít, a dost božští, abyste mohli přijímat, přijímání bude vaší odměnou. Máte-li však pocit, že si nic nezasluhujete, bude pro vás téměř nemožné dosáhnout hojnosti. Přemýšlejte o tom, jak strom naplňuje svůj úžasný potenciál, jak se otočí za sluncem, jak roste a vzkvétá. Řekli byste někdy stromu: „Měl by ses stydět za to, že máš na kmeni ten hnusný lišejník a že máš tak zkroucené větve?“ Samozřejmě, že ne. Strom dovoluje životní síle, aby skrze něj působila. I vy máte schopnost být tak přirození jako strom. Lao-C` to vyjádřil takto: „Husa se nemusí koupat, aby byla bílá.“ Ani vy nemusíte dělat nic jiného než být sami sebou.

* Připomínejte si, že nic nemůžete vlastnit. Je to univerzální princip, jehož jste součástí. Až se skutečně probudíte, všeho se budete muset vzdát. Kazíte si život starostmi, že nemáte dost? Je-li tomu tak, uvolněte se a uvědomte si, že všechno, co máte, máte jen na přechodnou dobu. Až se probudíte, uvědomíte si, jak hloupé je na čemkoliv lpět.

* Neustále se pozitivně ujišťujte. Užijte všech technik, abyste nabyli hojnosti. Pozitivní ujištění vám pomáhají soustředit se na to, co chcete. O svém přesvědčení se musíte pravidelně ujišťovat, abyste je mohli realizovat v materiálním světě.

* Kdykoli chcete dávat méně, snažte se dávat více. Kdykoli se přistihnete, jak přemýšlíte starým způsobem, zastavte se a začněte myslet způsobem novým. Budete překvapeni, jak mnoho tím získáte, nemluvě o tom, jak dobře se budete cítit, když uděláte něco pro druhé.

Hojnost je univerzální princip, jejž si mnoho z nás neuvědomuje, nebo´t si jej špatně vysvětlujeme. Domníváme se, že to znamená vlastnit věci a snažit se získat jich víc. Ale hojnost ve skutečnosti znamená pochopit, že naše věčnost a náš vesmír jsou nekonečné. Je to nový způsob nazírání na svět. Následující povídka dobře ilustruje smysl této kapitoly.

„Promiňte,“ řekla jedna mořská ryba druhé, „jste pravděpodobně starší a zkušenější a budete mi asi schopna poradit. Řekněte mi, kde najdu to, čemu se říká moře? Všude ho hledám a nikde ho nemohu najít.“

„Moře je to, v čem právě plaveš,“ řekla starší ryba.

„Ach tohle? Ale tohle je jen voda. A já hledám moře,“ řekla mladá ryba a cítila se zklamaná.

Rozhodněte se, jak budete prožívat každý den. Hojnost je vaše na požádání. Není to něco, co je dostupné jen několika šťastlivcům. Hojnost je součástí vašeho lidství. O čemkoliv právě přemýšlíte, to vzrůstá. Na základě takových myšlenek nakonec začnete jednat.

 Z knihy Uvidíte to, až tomu uvěříte od Dr.Wayne W.Dyer


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015