Zlaté mléko není žádným novodobým výmyslem, jde o tradiční indický nápoj, který je připravován s kurkumou. Kurkuma mléko zbarví dožluta, právě proto se mu pak říká zlaté.

Pokud si chcete dopřát skutečně chutné zlaté mléko, kurkuma vám stačit nebude. Ve skutečnosti se do mléka přidává směs koření – kurkuma, zázvor, skořice a černý pepř. Jakkoliv může tato kombinace znít zvláštně, je pečlivě prověřovaná. Pepř je přidáván proto, že až 1000krát zvyšuje účinnost kurkumy.

Proč pít zlaté mléko? Kvůli kurkumě!

Kurkuma je doslova zázračné koření stejně jako zázvor a skořice. Společně mají silné protizánětlivé vlastnosti, působí jako prevence před srdečními chorobami, rakovinou, artritidou, Alzheimerovou chorobou. Kurkumin obsažený v kurkumě má navíc antioxidační vlastnosti, pomáhá tedy opravit poškození buněk a snižuje riziko mnoha nemocí. U lidí, kteří ho konzumují pravidelně, navíc zlepšuje náladu.

Zlaté mléko se hodí i na hubnutí

Kurkuma by neměla chybět ani v redukčním jídelníčku, zlaté mléko hubnutí podporuje, protože kurkuma snižuje chuť k jídlu, zmírňuje pocit hladu a pomáhá spalovat tuky. Samozřejmě si nepředstavujte, že okamžitě zhubnete, jakmile začnete každé ráno pít sklenku zlatého mléka, stále je důležité být v kalorickém deficitu, avšak kurkuma napomůže.

Jak ho konzumovat a s jakou frekvencí?

Častá otázka lidí na zlaté mléko jak často ho pít má jedinou odpověď: Doporučená denní dávka kurkumy pro dospělého je 1-3 g. Při předávkování vám hrozí průjem, pálení žáhy, nevolnost či narušení menstruačního cyklu. Kurkumu by neměly užívat těhotné ženy ani lidé užívající léky na diabetes. Kurkuma se nemá ráda s ibuprofenem ani aspirinem.

A příprava? Nejjednodušší je pořídit si směs Zlaté mléko kurkuma, pak jen rozmícháte jednu kávovou lžičku směsi ve 250 ml horkého mléka. Mléko může být dle vašeho výběru, třeba rostlinné. Kdo chce sladší mléko, osladí ho medem či agávovým sirupem.