Nemuseli jste si nic nařizovat, neboť jste pravděpodobně byli v Zóně – v tomto zázračném a přitom zcela reálném stavu, ve kterém vaše tělo i mysl společně podávali ten nejlepší výkon. Za normálních okolností se lze o Zóně doslechnout v souvislosti se sportem: hráč baseballu je s to přísahat, že může spočítat švy na míčku letícím rychlostí 145 km/hod. Hráči košíkové připadá koš dvakrát tak velký, než ve skutečnosti je a gymnastka má dojem, že kladina je široká jako ulice….

V Zóně je mysl uvolněna, přesto však svěží a znamenitě soustředěna. Tělo je silné, ohebné a naprosto neunavitelné. Jedná se téměř o stav euforie. Nelze vás ničím rozptýlit a čas plyne v tempu valčíku.

Zóna je reálný stav metabolizmu, kterého může dosáhnout každý – lze ho udržet neomezeně dlouho a kdykoliv během života.

Co je Zóna? Jednoduše vzato, je to stav metabolizmu, kdy tělo pracuje na špičkový výkon. Mimo Zónu je život takový, jaký ho známe – někdy odměňující, většinou frustrující, naplněný matoucímu problémy, promarněnými příležitostmi, velkými i malými bolestmi. Avšak v Zóně se život stává snadným a lepším. V Zóně se těšíte z optimálně fungujícího těla, necítíte hlad, jste nabití energií, vaše tělesná výkonnost i duševní soustředěnost a produktivita stoupají.

V Zóně problémy nezmizí. To se jen jejich řešení stávají mnohem zřetelnějšími. Únava a lhostejnost je nahrazena energií a schopnostmi. Hubnutí, čili zbavování se nadbytečné hmotnosti ( jemuž by se spíš mělo říkat zbavování se nadbytečného tělesného tuku ) může být pro většinu lidí nepříjemným a frustrujícím bojem.V Zóně k němu dochází bezbolestně a téměř automaticky.

Život v Zóně je pro život velice blahodárný. K drobným nemocem dochází méně často a klesá pravděpodobnost vzniku některých závažných či chronických onemocnění – např. srdečních chorob a zhoubných nádorů. Pokud se přesto objeví, pak v Zóně je jejich léčba lépe zvládnutelná..

Zóna je optimální zdraví s chutí do života.

Psychologie ani farmacie nejsou spolehlivou cestou do Zóny ( působí jen náhodně a krátkodobě ). Existuje jen jedna cesta, jak Zóny dosáhnout, kdykoliv se vám zachce. Nejenže vám umožní do Zóny vstoupit, vy v ní můžete zůstat po celý den – třeba i týdny a měsíce. Tato technika používá nejmocnější a zároveň nejběžnější lék, který existuje: JÍDLO.

Zpracovala Iva Hédlová podle knihy Vstupte do Zóny od Barry Sears za spolupráce Billa Lawrena

Vydalo nakladatelství Alpress – www.alpress.cz

Komentáře