Pokud je jasné, že máte rádi peníze, pokuste se potom ocenit, zda peníze mají rády vás. Vyděláváte je lehce? Zdržují se u vás dlouho?

A pak to samé udělejte z druhé strany. Máte rádi peníze? Máte pocit lítosti, když je někomu dáváte? Cítíte se dobře, když je máte? Bojíte se o ně? Máte příjemný pocit, když je držíte v rukou, nebo když je utrácíte? Máte nepříjemný pocit, když je nemáte? A tak dále.

Existuje množství dalších otázek, které prozradí váš vztah k penězům. Hlavní otázka, která prozradí váš vztah k penězům zůstává stejná: „ Máte rádi peníze ? „Proto, pokud je nemáte rádi, nejspíše je ani nemáte. Protože tato láska může být pouze oboustranná.

I když k penězům můžete mít samozřejmě i jiný vztah kromě lásky. Peníze mohou být např. vaším pracovním nástrojem ( bankovnictví, burza atd.).Pak je možné, že peníze budou plynout kolem vás, ač je máte rádi. Pokud pracujete v bankovnictví a váš vztah k penězům je naprosto vlažný, pak se jen těžko stanete úspěšným bankéřem, jelikož každé podnikání si žádá plné nasazení.

Pokud se tedy chcete stát úspěšným člověkem, musíte se nejprve naučit mít rád peníze.

Co je to za lásku?

Samozřejmě se vám nepodaří milovat peníze tak jako svoji první lásku. To je láska romantická, taková, která je vysoko nad zdravým rozumem. S penězi to tak nejspíše nebude.

Ale existují různé druhy lásky. Jistě máte nějakou oblíbenou věc. Může to být oblíbená fotografie, dětská hračka, kniha nebo třeba auto. Vzpomeňte si na své pocity, když tuto věc držíte v rukou, když na ni myslíte, když ji vidíte, když ji bere do rukou někdo jiný. Je pro vás velice cenná a představa, že ji ztratíte, je vám velice nepříjemná.

Pokuste se tedy zařadit peníze mezi své oblíbené předměty, se kterými byste se loučili jen velice těžko a neradi. Není to sice nejjednodušší, protože peníze existují v množném čísle a nemůžete si je personifikovat. No a co ! Stejně se pokuste je mít skutečně rádi. Kvůli tomu budete muset nejspíš změnit svůj přístup k penězům.

Iva Hédlová podle knihy Co nám stojí na cestě k bohatství – Alexander Svijaš


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015