AlergieAlergie je zhmotnělá agrese. Organismus reaguje zběsilou reakcí na něco, co je v podstatě pro něj neškodné. Nejčastěji jsou to zvířecí chlupy, pyl, kousky těl domácích roztočů, či obvyklý prach. Nověji také rezidua chemických látek a léky. Odkud se vzala tato „nesmyslná“ reakce? Proč byla v minulosti vzácná a nyní nabývá masového charakteru? 

Vše co v přírodě existuje, existuje z vůle Boží a obsahuje tedy lásku Boží. Člověk se má snažit lásku i ke všemu existujícímu napodobovat. Člověka však zachvátila touha „hospodařit“ si ve světě podle svého. A tu mu začínají některé věci (zvířata, rostliny, materiál) překážet „lézt na nervy“ . Časem sestoupí tato neodůvodněná nenávist ze zářivých obalů duše do imunitní soustavy a manifestuje se agresivní alergickou reakcí. Proto se alergie prakticky nevyskytují ani u přírodních národů, ani u volně žijících zvířat. Alergie je zhmotnělá nenávist vůči něčemu v okolí.

Astma má alergický základ. Platí pro něj výše uvedené. K tomu přistupuje několik dalších špatných reakcí lidského ducha. První je snaha oddělit se od nenáviděného zevního. Ale takový úmysl znemená zbavit se dechu. Druhou špatnou reakcí je snaha nabrat a podržet (rozedma). Ale zákon života je proudění, po příjmu následuje výdej! Třetí vadná reakce je pocit vnitřní nadřazenosti astmatika nad nehodným okolím. Ale každý je vždy jeho součást.

Hlavní duchovní příčina: nedostatek lásky k některým součástem stvoření v okolí.

Průměrný podíl příčin: 10% dědičnost, 30% duchovní vada, 15% výživa, 45% toxické vlivy prostředí, alergeny.

Doprovodná léčba:

Výživa – převážně vegetarianská strava, dostatečný přívod vit. C, B5 (panthotenová kys,)

Byliny – kopřiva, eukalypt, měsíček.

Strom – tůje.

Barvy – červená (astma), oranžová, purpurová (alergie).

Vůně – heřmánek, meduňka.

Senná rýma – blahovičník, růže, cedr.

Astma – levandule, majoránka, meduňka.

Kameny – tygří oko, jíl ve váčku na těle měněný po týdnu (alergie).

 

Iva Hédlová podle knihy Duchovní příčiny nemocí – Josef Staněk, Jana Brzobohatá


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015