Pravděpodobně mnoho z nás má pod domácí zdravotní péčí ještě stále zažitou představu, že se jedná spíše o sociální službu pro seniory, která zajišťuje pouze základní ošetření. Tak tomu už ale dávno není. Benefity domácí zdravotní péče spolu s neustálou potřebou volných nemocničních kapacit daly domácí zdravotní péči zcela nové rozměry. Předně tyto služby nejsou určeny výhradně seniorům, ale jakýmkoli pacientům, u nichž možnost domácí zdravotní péče indikuje a doporučí ošetřující lékař.

A protože věda i technologie postupují neuvěřitelným tempem, specializované agentury dokáží pro své pacienty zajistit komplexní zdravotní péči. Pro pacienty tak zajišťují nejen klasické převazy, aplikaci injekcí či odběry krve, ale i velmi náročné úkony, jako je domácí umělá plicní ventilace, domácí parenterální výživa nebo domácí fyzioterapie. V rámci pilotních projektů jsou zaváděny nové služby, kdy se v praxi testuje, zda jsou agentury schopny zajistit požadovanou péči a zda je to pro pacienty přínosné. Pod Všeobecnou zdravotní pojišťovnou takto proběhl pilotní projekt na právě zmíněnou domácí umělou plicní ventilaci. Pro ventilované pacienty, jejich ošetřující lékař domácí zdravotní péči doporučí, to znamená, že mohou zůstávat doma ve svém prostředí. Bez rizika nemocničních nákaz.

Na tyto náročnější služby je třeba vybrat agenturu, která splňuje náročné požadavky, co se týče personálu, jeho specializace, vzdělání i tolik potřebné praxe. Špičkou v tomto oboru je určitě pražská agentura domácí zdravotní péče ProCare Medical. Svým pacientům se snaží vycházet vstříc, vzdělávají se a stále doplňují nejen specifické zdravotní služby, ale pacientům nabízí třeba také převozy plně vybavenou sanitkou. Nemusíte mít tedy obavy, že pacienta nemá kdo odvézt na potřebné vyšetření. I toto všechno pro vás zajistí právě ProCare Medical. Podrobnosti naleznete na webových stránkách www.procare.cz.

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015