Vilcacora má léčivé účinky. Poradí si s celou řadou onemocnění i s jejich prevencí. Kdy se bude hodit a s čím vám pomůže?

Vilcacora (také zvaná uncaria nebo una de gato) je jednou z nejznámějších léčivých rostlin. Původem pochází z Jižní Ameriky, v průběhu času se ale dostala do Evropy. I na Starém kontinentu brzy lidé zjistili, že má tato rostlina doslova blahodárné účinky. A v tomto článku se podíváme, s čím vším si poradí.

Výrazně zpomaluje růst rakovinotvorných buněk

Rakovina je v moderní civilizace rozšířeným onemocněním. Na některé typy rakoviny bohužel není lék, s jinými ale může pomoci právě uncaria. Výzkumy totiž ukázaly, že extrakty z vilcacory silně brzdí růst rakovinných buněk plic, vaječníků, kůže, nádorů na mozku, na střevech i v žaludku. Ba co víc, poradí si také s leukémií a lymfomy typu B.

Uncaria má vliv i na epiteliální buňky. Dokáže je ochránit před změnami, které by mohly vést k nádorovému bujení. U sliznice zažívacího ústrojí zase zabraňují vzniku vředové choroby. Pomoct dokáže i kuřákům. U těch se po 15 dnech užívání objevilo výrazné snížení mutagenní aktivity jejich moči. To znamená další výrazné snížení rizika vzniku rakoviny.

Pomáhá při vysokém tlaku i cukrovce

Una de gato si poradí i se záněty kloubů, ledvin, plic, průdušek, slinivku, močového měchýře a dalších částí těla. Pomáhá i při léčbě artrózy, lupenky a dalších kožních onemocnění. Snižuje krevní tlak, zlepšuje funkci jater po žloutence a pomáhá i s depresemi, stavy úzkosti, menstruačními poruchami, hemeroidy, křečovými žílami či stabilizací cukrovky.

Kdybychom měli vypsat všechny léčivé účinky vilcacory, seznam by byl opravdu dlouhý. Jedná se totiž o rostlinu, která pomáhá nejen při akutních problémech, ale i při jejich prevenci. Jakmile začnete mít výše zmiňované potíže, nebojte se vilcacoru vyzkoušet. Ale samozřejmě po konzultaci s lékařem.

Nově můžete také vyzkoušet prvotřídní Echinaceu.

Komentáře