Řada reklam tvrdí, že právě inzerovaný přípravek (zázračný a jistě drahý) vás stoprocentně celulitidy zbaví. Pravda je však krutá. Pokud se vás již jednou zmocní „pomerančová kůže“, jen tak lehce ji neuniknete. Za úspěch lze považovat, pokud proces tvorby hrbolků lehce zmírníte a zabráníte jeho dalšímu pokračování.

Léčba musí být vedena velmi komplexně, svědomitě a nejlépe s odborným lékařským dohledem. Nepodceňujte prevenci, opravdu se vyplatí. Základem léčby je „zdravý životní styl“, ale co si pod tím přesně představit? Dále pak zmiňovaná prevence a tou je právě řešení Sanacell.

Strava

Neexistuje speciální anticelulitická dieta. Pokud však máte několik kil navíc, bylo by vhodné pokusit se je shodit. Zbavování nadváhy je „běh na dlouhou trať“ a je třeba postupovat velmi opatrně. Radikální diety přinášejí rychlý úspěch, který ale není trvalý. Neustálé hubnutí a opětovné nabírání váhy – známý jo-jo efekt, vede k ochabnutí tkání a celý stav může pouze zhoršit. Dostatečně pijte, alespoň 3 litry tekutin denně. Vhodné jsou minerální vody s minimálním obsahem sodíku a bylinné čaje. Jestliže však skutečně chcete zdravě hubnout pak doporučujeme www.nutricare.cz.

Pohyb

Vhodný je rekreační běh, rychlá dlouhodobější chůze, jízda na kole, jízda na koni, plavání, stání a chůze v příbojových mořských vlnách, aerobik i tanec, které zvyšují prokrvení a posilují svalovou hmotu zejména kolem hýždí, břicha a na dolních končetinách. V oblastech kde celulitida vzniká nejčastěji. K této činnosti jsou vhodné kalhoty Venere z řady Sanacell.

Aplikace krémů

Čím se mažete má většinou druhořadý význam, i když jistý podpůrný efekt nelze některým preparátům upřít. To co je důležitější, je způsob masáže, kterou provádíte při vtírání krému do pokožky. Obdobný efekt má i každodenní masáž postižených lokalit kartáčem s jemným přírodním vlasem. Kůže by nikdy neměla být suchá a popraskaná. Je nutné dbát na její dostatečné promaštění a zachování jejího přirozeného pH. Další krok by měl být použití kalhot Sanacell, protože tento výrobek, který může mít v kombinace s těmito přípravky velmi dobré výsledky. Z Vašich dopisů se velmi dobré výsledky dostavují již po 4 týdnech.

Užívání tablet

Na trhu je řada preparátů doporučených na léčbu celulitidy. Samotné tablety však mnoho nezmůžou. Jejich užívání lze doporučit pouze jako doplněk komplexní terapie. Zde můžeme vřele doporučit potravinový doplněk L Carnitn od společnosti Nutricare, který můžete nyní získat jako dárek zdarma. Hledejte v sekci akční nabídka.

Lymfatická (mízní) drenáž

Jedná se o velmi jemnou a dokonale propracovanou techniku, blízkou masážím. Aktivuje se při ní podkožní lymfatický systém velmi pomalými tahy a tlaky na kůži podle přesně stanovených pravidel respektujících jeho přirozenou funkci a anatomii. Tato technika má zásadní význam pro ovlivnění celulitidy. Patří však do rukou odborníkům. Vyškoleným lékařům-lymfologům a lymfoterapeutům.

Liposukce

je chirurgická metoda, při které se tenkou kanylou z malých bodových řezů na kůži odsává podkožní tuk. Průměrné množství odsátého tuku by nemělo přesáhnout 2 litry. Není to absolutně vhodná metoda ke snížení nadváhy. Pokud jde o geneticky podmíněné zmnožení tukové tkáně pouze v určité oblasti (boky, hýždě…) a žena není schopná tento objem zredukovat dietou a cvičením, je tato operační technika dobrou volbou.

Nesmí se však opomenout, že jako každá chirurgická metoda má svá rizika a zanechává drobné jizvy. Její provedení je vhodnější v mladším věku, kdy je zachována dostatečná elastičnost kůže. Rozhodnutí o tomto zákroku je vhodné nejen konzultovat s plastickým chirurgem, ale taktéž s lymfologem, který vám poskytne jistě cenné rady ohledně péče v pooperačním období.

Další možnosti

Akupresura a thajská masáž přináší úlevu, pouze pokud je celulitida doprovázení bolestivostí, samotný problém neřeší. Zcela nevhodné je přikládání baněk s podtlakem tzv. baňkování. S nepříliš příznivým efektem je vstřikování některých látek do podkoží. Ani efekt masážních strojků není patrný. Přínosné je střídavé sprchování postiženích partií studenou a teplou vodou, což podporuje cévní rytmiku a aktivuje lymfatický systém.

Komplikace

V počátečních stádiích je celulitida považována zejména za problém kosmetický. Při extrémním postižení mohou nastat i zdravotní komplikace plynoucí zejména ze zvětšené masy tukové tkáně, jako jsou poruchy kloubů. Někdy dojde k současnému postižení mízního systému a k doprovodným otokům. Útlakem kožních nervů a cév se může stát kůže bolestivou na pohmat, snadněji se mohou tvořit modřiny, kůže

ztrácí pružnost, stává se zranitelnější a náchylnější k infekcím. Neopomenutelné jsou komplikace psychické.

Riziko

Rizikových faktorů pro vznik celulitidy je celá řada. Některé lze ovlivnit, jiné hůře. Některé bohužel nelze ovlivnit vůbec, zejména genetickou dispozici.

Co podporuje vznik celulitidy?

Kromě stárnutí a nadváhy podporuje vznik celulitidy stres, nedostatek pohybu, hormonální antikoncepce, těhotenství, puberta, období přechodu, kouření a pití alkoholu a již výše zmíněná genetická dispozice. Ukládání tukových zásob kolem hýždí a na stehnech může podporovat i opakované prochládání těchto partií, špatné stravovací návyky a nedostatečný příjem tekutin.

Závěrem

Nepodceňujte stav své kůže a dopřejte ji prevenci v podobě Sanacell výrobků, které napomohu zlepšit Váš fyzicky, ale I psychicky stav. Výsledky již po čtyřech týdnech.

Komentáře