Nejprve se, ale zamyslíme nad vznikem akné. Když jsem byla v pubertě, strašil mě každý tím, že akné vzniká hlavně hormonální změnou, nadměrnou konzumací čokolády, tučných jídel, ostrých dresinků a jiných pochutin. V dnešní době už vím, a to hlavně díky dermatologickým testům, že akné je několik druhů.

My se budeme zaměřovat hlavně na akné vznikající ze stresu a hormonálních změn. Podle dermatologických testů je stres téměř ze 70 % příčinou vzniku akné. V první řadě si musíme uvědomit, jakým stresem přispíváme ke vzniku našeho akné. Pokud chceme být zdravé, nemůžeme si tedy nic nalhávat. Musíme si po pravdě odpovědět, kde vznikají naše hlavní problémy. Rodina, škola, přátelé či nepřátelé, lásky? Pokud na nic nemůžete přijít, pak žijete v sebezapření a tento faktor trvá již tak dlouho, že jej ani nevnímáte. Již pouhým uvědoměním si svého života, začíná proces léčení.

Dalším krokem je přiznat si problém a příčinu. Chceme se totiž uzdravit a to hlavně znamená odstranění příčiny vzniku. Pokud bychom tak neučily, odstranily bychom pouze projev, jakým je akné a za chvíli by se nám vrátilo stejně zpět. Na to je vhodné provést meditaci či jiné cvičení s podvědomím. Akné neodstraníme ze dne na den. Musíme si tedy spíše vytvořit pravidelný každodenní rituál. Do něj by měla být zahrnuta nejen meditační očista, ale i fyzická očista pleti. Po čase, který bude patrně individuální, by se pleť měla začít lepšit sama. Jakmile zaznamenáte i nepatrné zlepšení, přejděte k samotnému kouzlu.

Kouzlo proti akné:

Pro toto 900 let staré kouzlo na krásnou pleť je nejvhodnější doba, když ubývá měsíc. Na list papíru nakreslete tu nejošklivější obludu, kterou si dokážete představit. Nazvěte ji „mé akné“. Opravdu si na tom dejte záležet. Klidně ji malujte i víc dnů. Koukejte se na obrázek a říkejte mu, „ty jsi mé akné, tebe se chci zbavit“. Pak na svém oltáři zapalte 2 bílé svíce. Doprostřed oltáře dejte obrázek obludy a poproste vesmír o odstranění akné. Vizualizujte si chvíli jak vaše akné mizí a pleť se hojí. A pak proneste zaklínadlo:

Zmiz, jako mizí papír v ohni,

jako se vypařuje pára na plotně.

Ztrať se jako jehla v kupce sena,

jako kapka v moři.

Odejdi a nevracej se ke mně více!

Papír spalte v bezpečné nádobě se slovy : „Jménem Pána a Paní tě vyháním ze svého života!“

Vyrobíme si ještě vodu na očistu kůže:

Do misky s čistou vodou vložíme očištění křišťál. Ruce podržíme nad hladinou a řekneme:

Zaklínám Tě vodo, magickou se staň.

Ozdravíš mou pleť, budu nejkrásnější z dam.

Ve jménu boha a bohyně, Měsíce, Slunce a hvězd,

léčivou energií, která ozdraví mou pleť, staň se hned!

Toto je mé přání a vůle má, staniž se tak!

Představujte si, jak vodou prochází jasné bílé světlo léčivé energie. Namočte houbičku do vody a potřete jí všechna postižená místa. Představujte si, jak bílé světlo z vaší léčivé vody účinkuje a akné se hojí a mizí. Poděkujte bohům a rituálně opusťte svůj oltář. Popel vysypte po větru. Svíce palte každý den při očistě pleti, dokud svíce nedohoří, nebo dokud akné nezmizí. Někdy se může stát, že odstraňováním stresového faktoru se na chvíli akné ještě zhorší. Nezoufejte a stále mějte pevnou víru ve zlepšení. Pokud vaše akné vzniká z klasických pubertálních projevů, které jsme si již popsali, bude kouzlo účinné. Pokud ne, nepodceňujte návštěvu specializovaného lékaře. Toto kouzlo se dá aplikovat i na jiné problémy s pletí, než je jen akné.

Přeji hodně štěstí a krásnou pleť.

 

Čarodějka Wargana

Komentáře