kril

Účinnou formou pomoci mohou být doplňky stravy, které obsahují omega 3 mastné kyseliny, jež jsou pro lidský organizmus doslova požehnáním. Problém je však v tom, že lidské tělo si je neumí samo vyrobit a proto je zapotřebí zvolit vhodné doplňky, ve kterých jsou tyto látky obsaženy.

Základní zástupce omega 3 kyselin představuje kyselina dokosahexaenová (DHA) a kyselina eikosapentaenová (EPA). Tyto lze najít v tuku mořských ryb. Aby omega 3 mastné kyseliny měly patřičný účinek, je zapotřebí konzumovat minimálně 2 x v týdnu mořské ryby – ne každému však ryby chutnají.

Naštěstí však existují také jiné zdroje těchto nepostradatelných kyselin – mezi ně patří především kril. Jedná se o malého korýše, který se vykytuje ve velkých hejnech v oceánech u polárního pásu. Kril představuje důležitý článek v potravním řetězci pro mnoho živočichů a také je bohatý na omega 3 mastné kyseliny. Lze jej užívat jednoduše, jako doplněk stravy a to ve formě tobolek. Kril má také výhodu v tom, že jeho omega 3 mastné kyseliny jsou vázány na fosfolipidy, které jsou – na rozdíl od běžných rybích olejů – rozpustné ve vodě, což usnadňuje celkový proces jejich vstřebávání do lidského organismu.

A v čem tedy spočívá onen blahodárný účinek na lidský organismus? Jednak omega 3 mastné kyseliny ovlivňují správný vývoj mozku (zpomalují například stárnutí mozku spojené s Alzheimerovou chorobou), ale také podporují imunitní systém a mají vliv na celkovou vitalitu – nejenom u dospělých, ale také u dětí. Dále mají pozitivní vliv na činnost kardiovaskulárního systému a na celkový pohybový aparát – především na klouby a chrupavky. Kromě jiného snižují riziko vzniku atopických ekzémů, alergií, lupének a astmatu.

kril

Pakliže tedy nepatříte mezi fanoušky „sea food,“ existuje pro vás řešení v podobě krilu ve formě tobolek, které lze užívat každý den jako doplněk stravy. Vaše tělo vám bude zcela jistě vděčné a při tom stačí tak málo – vzít si každé ráno ke snídani jednu malou tobolku.