penízeNezapomeňte děkovat životu za všechno dobré, co v něm je. Vděčnost má v sobě velikou sílu, znásobující úspěch.

1. Změňte své představy o bohatství.

Pokud vám v dětství vnukali myšlenku, že velké peníze nelze vydělat poctivým způsobem, může vám toto tvrzení zablokovat cestu k budoucím materiálním úspěchům. Stejného druhu jsou i pravdy typu „peníze se vydělávají potem a krví“ a „je třeba šetřit každý haléř“. S podobnou myšlenkovou výbavou bohatství nedosáhnete. Osvojte si jiné pravidlo: peníze přicházejí snadno a pravidelně. Vaše vědomí se zbaví zbytečných svazujících obav. Otevře se vám cesta k novým začátkům.

2. Nedělejte z peněz cíl sám o sobě.

Myslete na to, že představují především svobodu, která vám umožní uskutečnit vlastní plány a stát se šťastným člověkem.

3. Dělejte to, co vás baví.

Na první pohled to zní neodpovědně, ale skutečně nelze udělat kariéru a zbohatnout prací odporující našemu založení. Jednak budete pociťovat neustálý vnitřní odpor, jednak kolem vás bude plno zcela zaujatých profesionálů, kteří vás předhoní a z vás se stane outsider. Nelitujte proto času ani sil a hledejte zaměstnání, pro něž jste byli stvořeni. Buďte v něm nejlepší a vaše úsilí se dočká odměny.

4. Buďte zdrženliví a trpěliví.

Mnoho lidí ztratí na půli cesty k bohatství víru. Vynakládají velké úsilí, výsledky však chtějí vidět co nejdřív. Pokud nepřijdou, prohlásí: „Takhle to nefunguje, to nemá cenu“. Sami tak zbrzdí a zastaví, co se zdárně rozbíhalo.

5. Nezapomeňte, že peníze jsou energie, musejí se neustále pohybovat.

Proto se je naučte správně investovat. Osvojte si toto pravidlo: při placení účtů či při nákupu v obchodě upřímně popřejte všechno dobré člověku, kterému dáváte své bankovky. Představte si, že vaše prostředky umožní nákup nového zboží, půjdou na výplaty těch, kdo vás obsluhují. Budete se tak cítit jako součást rozsáhlého finančního koloběhu, v jehož rámci příjmy ustavičně rostou.

6. Nebuďte chamtiví. Pamatujte, že lakomec platí dvakrát.

Jeden z hlavních zákonů přitažení peněz tvrdí: čím větší náklady, tím intenzivnější zisky.

7. Stále hledejte nové a nové zdroje příjmů.

Pomůže vám to rozšířit svůj potenciál a upřesnit tu správnou sféru svých profesionálních zájmů.

8. Myslete v kategoriích nadbytku.

Chovejte se jako bohatý člověk. Jestliže v daný moment nemáte dostatek prostředků, orientujte se na kvalitní drahé věci. Představujte si v nich sami sebe. Vdechujte atmosféru bohatství a bohatství vejde do vašeho života.

9. Vizualizujte si obraz peněz.

Zcela přesně si určete, jakou sumu potřebujete ke štěstí. Myslete na ni. Přimalujte k číslici na bankovce takový počet nul, který by představoval kýženou sumu. Noste ji v peněžence, nebo ji nalepte na viditelné místo. Myšlenky jsou materiální.

10. Nezapomeňte děkovat životu za všechno dobré, co v něm je.

Vděčnost má v sobě velikou sílu, znásobující úspěch.

Komentáře