To je vynikající otázka, kterou byste si měli sami klást hlavně tehdy, když se probudíte vyčerpáni, s těžkým tupým pocitem, bez nálady a jestliže se necítíte dobře. Dá se totiž předpokládat, že odpad ve vašem tlustém střevě nebyl podle plánu zpracován a vyloučen.

Tato zpomalenost je začátkem toxémie (otravy), na kterou vás příroda upozorňuje. Měli byste odstranit příčinu a zabránit kumulaci účinku bakteriálního zahnívání dříve, než začne být skutečně jedovaté.

Bolesti hlavy, nadměrná únava a vyčerpanost i jsou často následky „otráveného“ střeva, které se rozšiřují do celého těla. K odstranění této poruchy stačí obyčejně vyčistit tlusté střevo.

Vyčistění tlustého střeva je velice jednoduché, ale obtěžující. Jestliže však chceme mít dobré zdraví, pak je každé „obtěžování“ vedlejší. Nejvyšším a nejdůležitějším cílem je – zářící zdraví.

Očista tlustého střeva se provede „přístrojem na nálev“, který se dá hluboko zavést a je v každé lékárně ke koupi. Vysoký nálev je metoda, kterou si doma můžete provést očistu tlustého střeva sami.

Existuje mnohem účinnější očistný výkon, který se nazývá výplach nebo „praní“ tlustého střeva. Tuto proceduru provádí obyčejně školený personál nebo lékař zabývající se komplexní přírodní medicínou.

Zkušenost mě ukázala, že žádný zdravotní nebo léčebný úkon není tak úspěšný, jako série střevních výplachů na začátku léčby. To má svůj smysl. Pokud jsou v tlustém střevě látky, které produkují jedy, šířící se do celého těla, a které jsou předzvěstí řetězové reakce dalších potíží, není žádné „léčení“ myslitelné.

Neustálou a intenzivní péči o stav vlastního tlustého střeva bychom sice mohli nazývat fanatismem, ale rozum a inteligence se budou muset bohužel o vaše vyměšovací problémy starat. Střevní výplachy jsou vlastně lepší nálevy, při kterých se používá několik litrů vody asi po půl až jednom litru.

Provádí je zdravotní personál – přítok a odtok vody se musí pozorovat. Pacient leží klidně na stole, který je součástí výplachového zařízení. Jeden střevní výplach trvá tři čtvrtě hodiny až hodinu a doba je závislá na stavu tlustého střeva. 3

V centru vzestupného tračníku je zkorkovatělá tvrdá stolice, která se zde nachází již víc než 20 let.

 

Zadržování fekálií v tlustém střevě po delší dobu může vést k takovému nahromadění odpadu, že stěny střeva jsou doslova polepeny touto masou jak ukazuje schéma.

Na obrázku je příčný průřez tlustým střevem, ve kterém je vidět silná nalepená vrstva jen s malým otvorem uprostřed, kudy mohou procházet zbytky strávené potravy. 3

Takto pracuje tlusté střevo

Stěny tlustého střeva mají důležitou úlohu, a to „vymačkat“ střevní obsah, aby se ze zbývající tekuté potravy mohla tekutina osmózou stěnou střevní rozdělit do celého těla. Polepená střevní stěna znemožňuje splnit tento úkol. Oběť takto ucpaného tlustého střeva může mít za určitých okolností denně i několik „stolic bez potíží“, ale tento stav není ani normální, ani známkou zdraví! Ve skutečnosti se jedná o velmi nebezpečnou situaci, protože každou chvíli může dojít k  uzavření střeva. 3

Určité svaly a části normálního tlustého střeva odpovídají příslušným částem těla a nemocem. 3

Ucpané tlusté střevo!
Jestliže dojde k zauzlení střev, vyřeší to chirurgové většinou kolostomií, umělým vývodem střeva, aby pacientovi zachránili život. Při tom se střevo otvírá navenek. Často pro zbytek života se vyprazdňuje střevo do pytlíku, který nosí pacient v pase.

Nebylo by lepší celé této proceduře raději zabránit?

Přemýšlejte o tom a ujasněte si, že moje bazírování na tomto tématu vám jednou může zachránit život, neboť se zablokovaným tlustým střevem dlouho nepřežijete. Co se vyměšování týče, nutí vás zářící zdraví zůstat uvědomělými, pozornými a neúnavnými, a to bez medikamentů, bez projímadel.

Neexistuje projímadlo, které by nebylo škodlivé. Zácpa se nemůže vyléčit projímadly. Projímadla dráždí sliznici střeva, střevo se snaží toto dráždidlo vyloučit a současně vezme s sebou část odpadu. Dráždění střeva se může nakonec rozrůst do vážných problémů.

Čištění střeva přívodem vody je zcela přirozený úkon. Viděl jsem na Floridě v Everglades, jak si volavky nabíraly vodu z potoka do svých dlouhých zobáků, zobák potom zaváděly do konečníků a bylo vidět, jak voda vytékala s množstvím fekálií. Řeky v Indii se hemží ptáky, kteří si na břehu provádějí střevní výplachy.

Abyste pomohli odstranit škodlivé látky z těla a udrželi správnou funkci tlustého střeva, je důležité bohatě doplňovat denně požitou potravu čerstvými syrovými šťávami. Pro povzbuzení peristaltiky (pohybu střeva) je zvláště nápomocná směs z karotky a špenátu.

Směs šťáv z různých druhů řepy podporuje činnost jater a tím nepřímo tlusté střevo. Kromě šťáv byste měli jíst denně syrové ovoce a zeleninu, abyste se postarali tlustému střevu o vlákninu, kterou potřebuje. 3

Tělocvik pro tlusté střevo
Tělesné cviky jsou důležité, aby tělo zůstalo fit a mohlo efektivně pracovat. Ta nejlepší cvičení ve volné přírodě jsou práce na zahradě, jízda na kole, jogging a procházky. Cvičení doma mohou vypadat třeba takto:

Použijte sto osmdesát centimetrů dlouhé a čtyřicet centimetrů ~ široké šikmé prkno, které jedním koncem leží na zemi a druhým na asi 25 cm vysoké židličce. Lehněte si na toto prkno a pohybujte zdviženýma nohama jako při jízdě na kole.

Nebo si lehněte přímo na zem, zvedněte nohy v  kyčlích a dělejte „větrný mlýn“ nebo pohyby jako na kole.

Nebo položte na zem polštář, klekněte si a hlavu položte na polštář. Lokty se dotýkají země. Pohybujte tělem opakovaně nahoru a dolů, přičemž kolena, nohy a ruce zůstávají na zemi.

Taková cvičení posilují celé tělo, nejen tlusté střevo. 3