Lední hokej se v České republice těší opravdu velké oblibě. Někteří jej pouze sledují v televizi, případně chodí pravidelně podporovat oblíbený tým na stadion, avšak najdou se i tací, kteří si s chutí zahrají přímo na ledě.

Pevná konstrukce je základ

Než se pustíte do vybírání mezi jednotlivými značkami bruslí, ujasněte si, jak často je hodláte používat. Stejně tak je třeba brát v potaz, jak moc zkušený bruslař jste a jaký zastáváte post v hokejovém týmu. Uvědomte si, že pro každého se hodí jiný typ. Naprostý začátečník nemůže mít stejné brusle, jako nosí ostřílený hokejista. I přesto však existují základní kritéria, jimiž je dobré se při výběru řídit.
Zapomeňte na nekvalitní kousky, ale investujte do modelu s pevnou a ergonomickou konstrukcí, díky němuž získá vaše noha správnou podporu. Brusle vám též musí perfektně sedět, takže pokud vás budou byť jen malinko tlačit, rozhodně si je nekupujte. Na lehkou váhu neberte ani zdánlivé maličkosti, jako je například podrážka brusle, protože má vliv na celkovou stabilitu hráče, a navíc odvádí vlhkost.

Bez hokejky to nepůjde

Stejně důležitá součást vybavení hokejisty je taktéž kvalitní hokejka. Zde bývá největší problém najít správnou výšku, ale naštěstí existuje super pomůcka. Jestliže stojíte na bruslích, měla by vám dosahovat přibližně do úrovně nosu a bez bruslí po bradu. Tvrdost zase opět závisí na vašem postu v týmu a také stylu, jímž hrajete. Čím menší tvrdost, tím je hokejka pružnější, což ale ne každému vyhovuje. Ideální je si daný kousek vyzkoušet rovnou během nákupu.
Velký výběr hokejového vybavení nabízí například společnost Bauer. V jejich nabídce naleznete prakticky všechno související s hraním ledního hokeje, na co si jen vzpomenete. Kdybyste si s čímkoliv nevěděli rady, neváhejte využít poradenských služeb firmy.

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015