Trápí vás nějaké to kilo navíc? Pokud jste už vyzkoušely všechny možné diety a stále máte nadváhu, chtělo by to změnu. Tu nabízí alternativní terapeutka IVA HÉDLOVÁ (50) z Brna pomocí tzv. mentálního hubnutí a metody Spiritual response therapy (duchovní terapie odezvy).
 

O alternativní medicínu se zajímám od dvaceti let. "Chtěla jsem vědět, jestli neexistuje nějaká jiná cesta k uzdravování kromě klasické medicíny. Ale za minulého režimu nebyla k dispozici skoro žádná literatura," vzpomíná Iva Hédlová.

Studovala gymnázium a práva, pracovala v Brně na různých technickohospodářských místech. Obrat nastal v 80. letech. "Tehdy ředitele našeho podniku navštívil léčitel a zastavil se také v naší kanceláři. Seznámil nás s funkcí kyvadélka, které se dá lehce nahradit třeba řetízkem zavěšeným na prstech.

Řekl mi, že mám zvláštní schopnosti. Zkusila jsem to tedy a skutečně to fungovalo."

Maminku zbavila bolestí

Pokoušela se diagnostikovat choroby pomocí improvizovaného kyvadélka. "Moje maminka pak onemocněla rakovinou kůže. Bohužel se to zjistilo příliš pozdě, ale mně se tehdy podařilo její život alespoň trošku prodloužit a potlačit velké bolesti," popisuje Iva Hédlová začátky svého působení.

Její energie proudila hlavně z rukou. Neuměla s ní však zacházet a mnohdy byla tak vyčerpaná, že nedokázala ani pořádně artikulovat. Energii pak nacházela v přírodě, sílu brala ze stromů.

Po roce 1989 absolvovala několik seminářů a kurzů. "Začala jsem se také starat o duševní a fyzické zdraví své rodiny a přátel. Kamarádku jsem zbavila úporných bolestí hlavy, bývalého manžela zase velkých bolestí žaludku."

Před pěti lety si řekla, že se bude alternativní terapii věnovat profesionálně. "To však neznamená, že bych své klienty odrazovala od klasické medicíny a rozmlouvala jim, aby přestali brát léky, které mají předepsány," zdůrazňuje.

Bylinná očista organismu

A jakými zdravotními problémy se Iva Hédlová zabývá? "Zbavuji lidi závislosti na drogách, lécích či alkoholu, přicházejí ke mně i s fóbiemi a dalšími psychickými poruchami, například s maniodepresivními a postresovými stavy," vyjmenovává potíže, které trápí její klienty.

"Také řešíme vztahové potíže, onkologické či problémy s vnitřními orgány." Požívá metodu SRT neboli duchovní terapii odezvy. Pracuje s kyvadlem za pomocí tabulek, kde jsou naznačeny orgány a poruchy, na které kyvadlo ukazuje.

"Mou specialitou je však mentální hubnutí. Spojuji zde SRT s bylinnou očistou organismu. Jakmile zjistím blok, který je příčinou nadváhy, můžeme s ním začít bojovat. Klient při působení cítí mravenčení i bolest hlavy. To je dobrý začátek. Když se k tomu přidá následná detoxikace organismu a zdravá strava, je snížení váhy na dosah. Často bývá příčinou obezity blok z minulých životů, například tehdejší velké hladovění. Každopádně je hubnutí s mojí metodou rychlejší a příjemnější," uzavírá Iva Hédlová.

Publikováno v časopisu RING 2003
foto: MARTIN JEŽEK


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015