Jarní úklidCo je důležité?
Než se pustíme do změny v našem domově, je velmi důležité provést úklid. Ne takový běžný, který děláme pravidelně. Ale jiný, trochu výjimečný. Bude totiž i o úklidu v naší hlavě a místech s tím souvisejících. Samozřejmě, že i při úklidu budeme přihlížet nejen k zákonitostem, které platí pro všechny – např. že musíme utřít prach, ale i k zákonitostem, které platí pro nás, jako individuality.

Poté, co jsme se seznámili s naším prostorem intuitivní cestou, jsme získali základní informace, kde vnímáme něčeho příliš hodně…příliš málo…cítíme tlak…nebo volnost…radost…smutek…

Již tady se však zapojuje naše individuální bytost a její energie. Dřevění lidé, i když uklidí, budou vyžadovat trochu chaosu. Kovoví lidé, i když uklidí a donutí se vyhodit staré věci, si nějaké určitě nechají s odůvodněním, že třeba je budou ještě potřebovat.

Tak kde začneme?

Je jaro a tak je na řadě jarní úklid neboli jarní luftování.
Základem na jaře je určitě pustit do bytu i do života čerstvý vzduch. Pokud můžete nechat vyvětrat všechny deky, polštáře…přehozy…kabáty…bundy…je to naprosto úžasné! Vítr odnese starou energii ve věcech, a tudíž nás už nebude obklopovat a nám se bude to nové dělat lehčeji.

Když umyjeme okna a vypereme záclony, umožníme opět vstupu čisté energie, byt bude vonět a my se budeme opět cítit lépe.

Dalším krokem je schovat vyprané a vyvětrané zimní oblečení. Správně by to mělo být tak, že by člověk měl jiné oblečení na každou sezonu. To už dnes asi má málokdo, proto je dobré vše alespoň vyprat a mít přeci jen pár kousků, které nosím třeba jen na jaře.

Při tom převlíkání našeho šatníku je dobré se podívat, co tam vlastně máme a zda by i šatník nepotřeboval proluftovat. Něco vyšlo z módy, něco se nám určitě přes zimu srazilo …něco už máme zkrátka dlouho…tak to pošleme do světa.

Můžeme si uspořádat malý bazar se svými přáteli a vzájemně si vyměnit různé nepotřebné věci. Měsíční vládce Zajíc nás v tom podpoří. Má rád setkání přátel s dobrým jídlem a pitím.A ještě z takové schůzky třeba odejdeme s novým kouskem do našeho šatníku.

Skříně by určitě neměly být narvané k prasknutí, protože pak by nám do nich ale i do života těžko vstupovalo něco nového.

Zde apeluji právě hlavně na kovové lidi, kteří mají tendence hromadit a neradi cokoliv vyhazují. Jak však stárnou, věcí přibývá a oni ztrácejí volný prostor v bytě, ale tím se stávají i sami nehybní, nepružní.

Zemití lidé zase nemají rádi změny, takže mohou mít problém s obměnou šatníku. Naopak vodní lidé, kteří vyhodí pár věcí, mohou najednou cítit, jak se jim život rozběhl, protože uvolnili blok a vše může zase plynout.

Jaký jste typ můžete zjistit ze svého Astrotypu, ze kterého mají také vycházet veškeré změny ve vašem domově.

Takže máme vyvětráno, umytá okna, uklizené skříně a už v tento moment určitě i sami v sobě cítíme něco nového.

Pokud někde v bytě cítíme tíhu, pak je dobré udělat inventuru toho místa. Ale jinak inventura patří k podzimnímu úklidu, na jaře musíme hlavně všechno provětrat.

Tedy i sebe. Naše tělo na procházkách, naše myšlenky s pomocí březnového vládce Zajíce.

Až budete uklízet, nezapomeňte, že se toto vše týká nejen vašeho bytu, ale třeba i chaty, chalupy nebo auta.
Provětrejte ho na delším výletě. Určitě mu po zimě uděláte radost.

Až budete mít provětráno a uklizeno, můžete udělat i pár maličkostí, které nestojí velké peníze, ale jsou docela účinně.

Můžete vyměnit polštářky a použít jarní barvy. Barevné obaly na květináče vnesou také jarní energii.
Čerstvé květiny ve váze přinesou radost nejen tomu, kdo je dostane, ale všem, kteří se v prostoru pohybují. Nenechávejte je však uvadnout.

A nezapomeňte, že platí:

Byt je živá bytost, která se mění spolu s námi.

Takže pokud se ve vašem životě něco změnilo, je dobré tuto změnu promítnout i do vašeho nyní již čistého, svěžího a voňavého bytu.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015