Zastaví-li se vaše váha po úspěšných týdnech hubnutí, přesto, že vy byste chtěla v hubnutí pokračovat, mohou být 2 základní příčiny. Buď jste ve svém snažení polevila a stále častěji si dopřáváte něco nezdravého pro chuť a nebo si vaše tělo na snížený přísun energie zvyklo.
V prvním případě je pomoc snadná, vrátíte se k dietnějšímu životnímu stylu a kila se znovu rozpohybují směrem dolů. Ve druhém případě není dobré dál snižovat množství přijaté potravy, abyste časem neskončila jen na ovoci, zelenině a nízkotučných jogurtech. To určitě není zdravá strava (je to jen její součást).
V takovém případě se doporučuje změnit své návyky, především ty sportovní. Změnit sportovní aktivitu, změnit čas, kdy se jí věnujete, pořadí cviků, intenzitu, se kterou je děláte. Jednoznačně dát svému tělu najevo, že s tím, co má zažité, nevystačí. Rozhodně neomezovat počet jídel, spíš naopak, jíst méně, ale často. Šest jídel denně je dobrým standardem.
Dalším trikem, který může být v takovém případě účinný jsou tzv. odlehčovací dny. Jsou to dny, kdy pouze pijete ředěné zeleninové a ovocné šťávy (v poměru 1:1 s vodou), ovocné a bylinkové čaje (čistící směsi). V odpoledních hodinách můžete postupně přidat kaše ze zeleniny a ovoce, příp. zeleninu a ovoce jako takové. Záleží, jak náročný máte den a jak se cítíte.
Nejlepší je zařadit odlehčovací den na víkend nebo některý z volných dnů. Můžete je doplnit cvičením jógy, relaxací, masáží, aromaterapeutickou koupelí. Zkrátka spojit očistu těla i ducha. Tyto očistné dny byste neměla zařazovat častěji, než jedenkrát týdně. Dvakrát do měsíce je optimální.
Tato doporučení platí pro zdravé ženy, proto máte-li nějaké zdravotní obtíže, poraďte se před zařazením očistných dnů se svým lékařem.