Stále častěji si kladu otázky:

Proč se na klystýr, jako základní pomůcku pro zdraví, zapomnělo?

Proč se považuje za něco nechutného?

Proč o něm existuje tolik mýtů?

 

Po mé osobní zkušenosti s klystýrem zůstávám v úžasu.

Jak může být něco tak nesmírně užitečného a účinného být považováno za „nebezpečné“?

 

Zjistila jsem, že čím intenzivněji a pravidelněji se používá, tím jsou výsledky rychlejší a hlubší. Tělo jakoby začalo procházet zvláštním vyloupnutím se společně s projasněním nejenom pleti, ale i mysli a pocitů.

 

Co se to zvláštního děje, kladla jsem si poslední dobou otázku.

Dnes jsem našla velmi zajímavou odpověď na těchto stránkách www.půst.cz:

 

Výsledek byl takový, jaký jsem předpokládal – klystýr “utrhne” trávicí řetězen přesně z opačné strany než to udělá půst.  Jelikož se postím poměrně často, mám trávicí trakt čistý a výsledkem klystýru byla pouze zředěná stolice a následný pocit půstujícího člověka ve druhém a třetím dnu, kdy dochází k zastavení vnějšího metabolismu. To je psychický klid, pohoda a fyzický  pocit prázdnoty v břiše.“

 

 

Tento pocit jsem poslední dobou zažila mnohokrát ve chvíli, kdy jím přes den méně (hlavně ovoce) a ráno a večer klystýruji čistou vlažnou vodou tak 3-4 krát za sebou.

Mnohokrát jsem  díky tomu přemýšlela nad skutečností, jak to, že po vyčištění střev cítím takový příval energie a pohody, než jsem obdržela tuto zajímavou odpověď (výše).

 

Čisté tlusté střevo bude souviset s přívalem kosmické energie, která nás ve skutečnosti vyživuje lépe, než energie získaná z hmotné potravy. A tak mě už vůbec nepřekvapila další souvislost mezi hypotalamem a čistotou tlustého střeva, která je popsána níže.

Pochopila jsem, proč u lidí, kteří mají čistou fyzickou schránku bez hnilobných procesů, dochází k tak rychlému fyzickému a duševního probuzení.

 

Díky klystýrům jsem po nějaké době zakusila „pravdu“ a zjistila, že mé vnitřní cítění, které mě na “duchovní”cestě vedlo skrze uzdravování a pěstění fyzického těla, bylo správné.

 

Bohužel (pro některé), čistota a jasnost myšlení, stejně jako čistota a jasnost cítění skrze naše fyzické srdce velmi úzce souvisí s čistotou našich útrob.

Je to totiž dokonale, úzce provázaný systém.

Naše fyzické tělo je tím nejdokonalejší biologickým strojem na této planetě s velmi neuvěřitelnými schopnostmi regenerace a spojení s naší světelnou částí Vyšším Já.

Přímé spojení toho uvnitř s tím vnějším je přímo famózní.

 

Tak, jako z nádrže naplněné hnilobnými odpadky nemůže vytékat čistý pramen, tak ani z fyzické schránky přeplněné hnijícím odpadem z potravin nemůže vycházet jasné, všechápající myšlení a cítění odrážející „život“.

Tyto principy se nám budou stále častěji manifestovat skrze naše fyzické tělo, které nám jako první začne v urychlených energiích dávat najevo, co je zapotřebí udělat, aby nás větry událostí neodvály.

 

 

Vím, že je pro mnohé těžké ráz naráz změnit svou stravu, na kterou jsme byli všichni navyklí od batolecího věku.

Já sama byla kojená mateřským mlékem pouze 1 týden. Poté jsem s velmi vysokými horečkami byla transportována do nemocnice a maminka ke mě neměla přes týden přístup.

Nemocniční personál mě vrátil s pravidelným nášupem Sunaru. Proč mi nasadili tuto tučnou stravu a ne nějakou náhražku mateřského mléka pro novorozence, je záhadou. Že by mě snad potřebovali z nějakého důvodu rychle vykrmit, abych neumřela?

Málokdo z nás měl ideální podmínky pro svůj systém imunity a zdravý vývin orgánů.

Na druhou stranu jsem za posledních pár let zjistila, že když se tělu začne postupně dávat mnohem více vyživující strava v původním stavu z přírody, tělo ví, jaký je jeho původní tvar a vzor dokonalého zdraví.

Díky tomu jsem absolutně přesvědčená, že v žádném věku, ani v žádném stupni nemoci není nikdy pozdě.

 

 

 

Klystýr je tedy velmi skvělým odrazovým můstkem ke změně.

Čím čistší střevo začnete mít, tím vám jasněji začne docházet rozdíl mezi konzumací zpracované stravy a čerstvé stravy.

A tento pocit je tím nejlepším učitelem na vaší cestě.

Nejmocnější je osobní zkušenost, která vám poskytuje to nejhlubší poznání „pravdy“.

 

Klystýr vás může začít uzdravovat, aniž byste se ihned museli navždy vzdát svých oblíbených chutí a gastronomických zážitků.

(Zda je pak časem opustíte a dáte přednost tomu, cítit se lehce a být dokonale zdraví, je už pouze na vás a na pocitech vašeho těla.)

Troufnu si  však říci, že pravidelná sprcha zevnitř je pro vaši čistotu a přirozenou vůni mnohem účinnější, než několik sprch denně zvenku.

A vaše přirozená vůně těla se může některým jedincům pozdávat jako vůně květin.

 

 

 

 

 

Budu pokračovat souvislostmi „zdraví tlustého střeva“ s vnitřními orgány.

 

Jak někteří z vás víte, tlusté střevo je přímo poseto akupunkturními body s ostatními orgány v těle. Cítím, že tlusté střevo svou opravdovou funkci zastává až ve chvíli, kdy je dokonalé čisté a zdravé. Takže se máme od breathariánů co učit.

 

Naše tlusté střevo se potravou zanáší léta a na jeho povrchu vznikne časem nepropustný filtr, což znemožňuje jak přirozenou hydrataci střeva (což má souvislost s krásou a hydratací pleti a vlasů), tak vstřebávání důležitých živin do těla.

Hnilobné procesy ve střevě zaznamenávají i další orgány, které se tomuto stavu snaží vzdorovat, než se vyčerpají.

 

Pach z nahromaděných, kvasících odpadů vám začne pronikat póry vaší kůže a tak vzniká potřeba se neustále sprchovat a vonět.

K tomu je připojen i problém vyloučit nahromaděné nestrávené zbytky pravidelnou, zdravou stolicí.

Víte, že existuje východní systém staré medicíny, jak posuzovat zdravotní stav člověka podle stavu, barvy a konzistence stolice?

Zdravá stolice má kvalitní tloušťku a délku (to znamená, že není vylučována rozdrobeně, nebo ve tvaru řídkém), má světle hnědou až nažloutlou barvu a především plave na povrchu (alespoň v první chvíli po vyprázdnění, než se nasákne vodou a klesne). A co je nejdůležitější – nezapáchá.

 

 

Pokud tedy jdete cestou konzumace stravy, je velmi důležité mít dostatek vlákniny a to zejména ze syrového ovoce a zeleniny.

Takováto vláknina je pro střevo nejlépe užitečná, což mohu opět potvrdit ze své osobní zkušenosti.

Pokud byla mnou konzumovaná vláknina v podobě vařeného celozrnného obilí, luštěnin a vařené zeleniny, nemělo to nijak velký vliv na zdravé vylučování. Zácpa pokračovala i s tímto tzv. zdravým způsobem stravování s velkým množstvím uvařené vlákniny.

Zato vysoká konzumace syrové vlákniny v podobě syrového ovce a zeleniny tento můj dlouhodobý problém během velice krátké doby vyřešila. Alespoň tak, že zmizela zácpa a vylučování bylo co do množství mnohem větší.

 

Ovšem, abychom potvrdili téma toho článku, po intenzivních klystýrech je to s vylučováním o další úroveň výše.

Starý čínský lékař by jistě brumlal spokojeností.
 

 

TLUSTÉ STŘEVO nemůže plnit své funkce, pokud je roky a desetiletí zanešené.

Potom ani to nejdokonalejší jídlo nemůže být dokonale strávené, což můžeme zjistit, když přecházíme z různých systémů stravování.

Dokonce i někteří vitariáni začnou více hubnout, protože díky kvalitní stravě začnou procházet detoxikací orgánů, ale zanešené tlusté střevo není schopno vstřebávat kvalitní živiny.

Pokud mají ve svém jídelníčku mnoho oříšků a olejů, což ve strachu z nedostatku bílkovin a tuků mnozí vitariáni mají, pak pokračuje další zanášení střev tuky a slizem.

Někteří se vrátí zpět k původní stravě, v domnění, že je pro ně lepší, protože se opět vrátili na svou váhu. Málokdo si uvědomuje, že to není tím, že by snad tělo lépe vstřebávalo zpracovanou a vařenou stravu či bílkoviny z masa, ale je to tím, že tělo zastaví detoxikaci a čištění lymfy. Tyto nabraná kila jsou pak spíše zadržování vody z přemíry komerčních chemických solí a pokračování ukládání těžkých toxinů na periferii těla zaobalených do tuků.

Stává se z toho takový začarovaný kruh.

Předsudky poté umocní to, že lidé raději zemřou na otravu těla hnijícím odpadem, než by se pustili do vnitřní hygieny.

 

 

Jestliže stolice v tlustém střevě kvasí a zahnívá, přecházejí i kvalitní živiny do krve jako toxické substance.

Nežid je třeba prvním ukazatelem toho, že je tělo velmi znečištěné v oblasti tlustého střeva.

 

Mnozí zdravotníci i laici se domnívají, že při častých klystýrech může být mikroflóra ze střeva zcela odplavena.

Mohu potvrdit, z vlastní zkušenosti, že tato domněnka je mýtus.

Po intenzivních klystýrech se nic podobného neděje, ani se nenaruší svěrací reflux, jak se někdy straší.

Za klystýr však nepovažuji chemické rozpouštědla, která se prodávají v lékárnách ani jiné agresivní prostředky.

V této době jsem dlouhodobě používala pouze vlažnou, čistou vodu.

 

 

A efekt je opačný.

Zdokonalené trávení včetně jeho rychlosti, dokonalé vylučovaní bez zápachu.

Ještě více hydratovaná a zjemněná pokožka, vlasy opět zlepšují svou kvalitu a lesk, drobné změny v mimice (jak někteří víte, na obličeji jsou místa úzce propojená s trávení, střevy, stavem plic a srdce atd.), ještě intenzivnější přívaly energie, radost ze života a tvoření atd.

 

Občas jsou dny, kdy nemám ve střevech žádnou stravu…tudíž nemusím mít dostatek materiálních živin, dle vědeckého náhledu.

A dost často mi vrtalo hlavou, co způsobuje ten příval energie, někdy až eufórii?

 

Zjistila jsem velmi zajímavou souvislost s hypotalamem (podvěsek mozkový).

HYPOTALAMUS je transformátorem kosmické energie, který kontroluje přívod této energie ke každé žláze, orgánu a do celého těla.

Vzhledem k jeho vedoucí funkci, je velmi citlivý na stav každého orgánu v těle.

Takže, když dojde k hnilobnému kvašení v určité zóně tlustého střeva související z určitým orgánem, varuje hypotalamus tento postižený orgán. Pak jsou lymfatické žlázy vybídnuty, aby tento orgán chránily.

 

Hypotalamus je spojen s centrem příčného tračníku a proto nečistoty v těle mají přímý vztah k psychice dotyčného.

Znečištěné střevo odráží úroveň, na které pracuje mysl. Čistota tlustého střeva = jasnost myšlení a vnímání.

A zanášení střeva se děje již od útlého dětství a je s ním spojen psychický stav dítěte.

Zde jeden příklad za všechny(z knihy Tlusté střevo bez zácpy: Dr. Wolker):

„Přečtěte si například v mé knize „Omládněte“(Dr. Wolker Norman)o jedné starší dámě, která zvítězila nad svými nemocemi provázenými tvorbou hlenů a o deset let později poslala svou „na léky věřící“ dceru na dovolenou, aby se mohla starat o své dvouleté vnouče. Chudák chlapeček nespal jedinou noc od té doby, co dostával kravské mléko a kupované „baby – kašičky“. Sotva dcera odjela, udělala babička vnoučkovi nálev a nakrmila ho pomerančovou šťávou. Už první noc spal klidně od osmi hodin večer do šesti do rána.“

 

 

S myšlením také souvisí čistota „mozkomíšní tekutiny“.

Hnití a kvašení je největším nepřítelem mozkomíšního moku. Je-li tato životně důležitá tekutina znečištěna, vede to k předčasné senilitě.

 

Kvašení a hniloba působí na zdraví každého orgánu a tak působí na zdraví těla jako celku.

Např. Schopnost štítné žlázy využít jód záleží na čistotě tlustého střeva.

U „strumy“ (zvětšení štítné žlázy) střevní výplachy proto velmi urychlí absorpci jódu, a tím se zvýší i duševní aktivita postiženého.

Citace z knihy: Tlusté střevo bez zácpy: Dr. Norman Wolker:

„Tyroxin, hormon štítné žlázy, řídí látkovou výměnu v těle, což je jeho zákonitá funkce. Štítná žláza; ale i tlusté střevo, se úzce podílejí na látkové výměně. Funkci štítné žlázy řídí hypofýza (podvěsek mozkový), kterou jsme si probrali v jedné z předchozích kapitol. Práci hypofýzy střeží hypotalamus v mezimozku. Nepotřebujeme velké představivosti, abychom poznali, jaký skvělý orgán si náš Stvořitel vymyslel. Udělal, jako vždycky, něco dokonalého. Člověk se svojí svobodnou vůlí, která mu byla dána, ponižuje svoje tělo tím, že podléhá své chuti k jídlu, místo aby živil tělo přírodní, nezpracovanou, nezkaženou potravou, která je vhodná k jeho obnovení a regeneraci.“

 

 

 

SRDCE je velmi ovlivněno konzumací koncentrované škrobovité stravy, která v tlustém střevu vytváří nadměrné množství uhlíku, jež vytváří plyn kyseliny uhličité. Plyny z tlustého střeva se mohou osmózou dostat do každé části těla. Když se vzduchová bublina dostane do blízkosti srdce, může způsobit poruchu srdeční činnosti.

Městnání zbytků nevyloučené stravy může také nepříznivě ovlivnit a mačkat dělohu ženy. To může ovlivňovat zdravý vývoj dítěte.

A takto bychom mohli pokračovat ještě dost dlouho.

Pro podrobnější prozkoumání doporučuji např. knihu STREVO BEZ ZÁCPY: Dr. Walker Norman http://vitarian.cz/ebooks/walker-tluste_strevo_bez_zacpy.pdf

 

Nakonec pár informací o klystýru pro ty, kteří jsou úplnými začátečníky.

Klystýr se provádí doma pomocí „irigátoru“, který můžete zakoupit třeba zde: http://www.lekarna.cz/irigator-z-pvc/

Jak postupovat při jeho aplikaci si můžete přečíst třeba ZDE: http://www.pust.cz/frame.php?load=situace

Zpočátku se může stát, že nebudete schopni přijmout větší množství vody- protože máte ve střevech mnoho plynů, nebo jsou střeva dost zanešená. Postupujte tedy pomalu, na irigátoru je kohoutek, s jehož pomocí můžete proud vody zastavit, chvíli prodýchat do bříška a pak znovu zkusit nechat vtéct další tekutinu do střev.

NA KLYSTÝRY se používá čistá, vlažná voda, vlastní čerstvá urina (neředěná), voda s trochou mořské soli, nebo voda s citronem či jablečným octem.

Existuje léčivý klystýr z „kávy“, který má velmi příznivý vliv na detoxikaci jater a žlučníku.

Podrobnější informace najdete ZDE: http://detoxikuj.netstranky.cz

 

To, co je dole, odpovídá tomu, co je nahoře,

A to co je nahoře, odpovídá tomu, co je dole,…

 

Autor: Marie Špačková