povolání podle znameníJistě si už každý z Vás všiml a zaznamenal, že jsou lidé kolem nás různě naladěni. Každý má jiné vlohy, talenty, přednosti a každý uznává jiné krédo, každý má svoji filosofii. Zkrátka každý jsme jiný, kde samozřejmě kromě mnoha dalších vlivů hraje nemalou roli právě znamení zvěrokruhu. 
 


Nedá se samozřejmě paušalizovat, že ten a ten má předurčeno to, nebo ono. Koneckonců není Lev, jako Lev, není Beran jako Beran, není jednička jako jednička. Zejména pak bulvární plátky novin o tomto zcela nic nevědí a zcela tuto vědu zkreslují a znevažují, čímž jí dělají špatné jméno, což má za následek to, že lidé tomu nevěří a není divu, protože předpovědi z těchto plátků nemají se skutečnou astrologií zcela nic společného…

Nicméně dají se jednoduše, stručně a přehledně rozpoznat alespoň směry, kterými by se každé znamení mělo ubírat, k čemu inklinuje a k čemu má předpoklady. Důležitým ukazatelem je také čas narození, kdy se daný jedinec narodil, což má také svůj velký význam. Jednak čas narození ukazuje na velmi důležitou část horoskopu, tzv. ascendent, který je dle mého názoru a mnohaletých zkušeností podstatně více vypovídající o člověku, než jeho sluneční postavení, tedy znamení zvěrokruhu.

Je tedy velký rozdíl, zda se někdo narodí v noci, když je Slunce (vitalita, suverenita, schopnost se prosadit) schované uvnitř hluboké noci, což se na povaze projevuje spíše jako introvertní prvky chování, kdy tento člověk prvně zvažuje, přemýšlí a pak to ventiluje. Oproti extrovertním lidem, kteří to mají zcela naopak, napřed reagují, a teprve potom přemýšlí, zejména Berani a jiné horkokrevné hlavy.

Extroverti mají ve svém horoskopu zejména Slunce v tzv. vrchní polovině horoskopu, kdy i symbioticky Slunce ve dne stojí vysoko na obloze, prohřívá, spaluje a uvolňuje, oproti noci, kdy je schované, studené a kdy na nás působí Luna, která sama o sobě nehřeje, ale je jen pouhým odrazem Slunečního svitu.

Znamení zvěrokruhu máme dvanáct, když to rozdělíme na muže a ženy, máme již 24 archetypů, 24 různých povah a 24 charakterových prvků. Toto má nemalý vliv a   významný dopad také na výběr povolání. Každý se umí a je schopen uplatnit zcela jinak, každý umí něco jiného a jak se zpívá v písni „Císařův pekař“: ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc…

Podle horoskopu i numerologie je dá spolehlivě rozpoznat intelekt člověka, jeho silné, slabé, stránky, talenty, jeho kreativita, vlohy, jak umí zacházet se svými city, s láskou, jak je na tom s energií, zda mu vyhovuje kolektiv, tedy týmová práce, či je naopak individualista, který pracuje nejraději o samotě.

Je dobře zřetelné, kdo se hodí pro vedoucí postavení a komu vyhovuje spíše pasívnější role podřízená, tedy typického zaměstnance. Každé znamení, každý živel, každý temperament, každé číslo, se hodí pro určité povolání.Podívejme se tedy společně, jak na tom jednotlivá znamení zvěrokruhu jsou:

BERAN

Toto znamení je ohnivé, bojovné a vládne mu planeta Mars. Jedná se o první znamení zvěrokruhu, které je plné energie, odvahy, ale i přímočarosti. Proto jsou tito lidé nesmírně odvážní, ničeho se nebojí a jdou vpřed novým možnostem a nápadům. Berani se potřebují cítit nezávislí, sami sebou, jsou tedy předurčeni pro diktátorství, vedoucí funkce, s řídícími a velitelskými dovednostmi. Pokud máte v kolektivu nějakého Berana, dáte mi jistě za pravdu, že se jedná o lidi, kteří vždy chopí slova a činu, na nic nečekají a jednají.

Profese, kde se Berani dobře uplatní, jsou tyto: policista, voják, sportovní odvětví, piloti, automobilový průmysl (závodníci), hasiči, trenéři, vojáci z povolání, řezníci, svářeči, mechanici, podnikatelé, velitelé, kaskadéři, potápěči, kováři, obchodníci a obchodní zástupci, instruktoři, kováři apod.

BÝK

je znamení zemské, mnohem uvážlivější a opatrnější než předchozí Beran. Naopak tito lidé o všem velmi dlouho přemýšlí, než něco udělají, než se do něčeho pustí, než si něco koupí, než si někoho připustí k tělu. Potřebují znát fakta, údaje a mají rádi přesnost. Vynikají dobrým vztahem k umění, k zemi, k půdě, k nemovitostem, financím a majetku. Býku vládne Venuše, planeta krásy a lásky. Tito lidé se vyznačují stálostí, vytrvalostí, potřebují ve svém povolání klidnou atmosféru a hlavně klid, a žádný shon a naléhání od nadřízených.

Profese, kde se Býci dobře uplatní, jsou: zahradník, umělec, v květinářství, jako stavitelé, inženýři, bankéři, investoři, zemědělci, účetní, odhadci, makléři, daňoví poradci, ekologové, kuchaři, restauratéři, obchodníci, hudebníci, skladatelé, zpěváci, tanečníci, klenotníci, historikové, chirurgové, výrobci parfémů, obchodníci zejména s uměním, učitelé, pedagogové, řečníci, archeologové, sochaři, barmani a hostinští.

BLÍŽENCI

Tito lidé potřebují oproti zemskému Býku neustálý vzruch, nuda je ubíjí a žijí přítomností, noc neřeší a když ano, tak až je to třeba, nebo na poslední chvíli. Ničím si nezatěžují hlavu, jsou všude a nikde, nevydrží na jednom místě, potřebují komunikovat, dozvídat se stále něco nového, zajímavého. Poznané už je nebaví, což se může projevovat často i na úrovni vztahů, kdy jsou vesměs přelétaví. Jsou pod vlivem planety Merkur, která přeje slovu jak mluvenému, tak psanému a obchodním dovednostem, kdy potřebují navazovat známosti, kontakty, někoho přesvědčovat, což  umí skvěle a hlavně se nenechají odradit prvními neúspěchy a odmítnutím. Je to ten typ lidí, které „vyhodíte dveřmi a oni vlezou oknem“…

Uplatnit by se mohli dobře jako obchodníci, obchodní zástupci, v žurnalistice, cokoliv v souvislosti s telefony, počítači a moderními prostředky, výměnou informací, kontaktů, s internetem, jako textaři, překladatelé, tlumočníci, cestovatelé, průvodci, mluvčí, textaři, v reklamních agenturách, v marketingu, reklamě, makléři, knihkupci, kritikové, tanečníci, pošťáci a v cestovních kancelářích.

RAK

Jedná se o citlivé, vnímavé a intuitivní povahy pod vlivem Měsíce. A stejně tak, jak se mění tvar Měsíce na obloze, je velice proměnlivá a nevyzpytatelná povaha Raků, kteří reagují podle toho, co zrovna cítí a prožívají. Potřebují o někoho pečovat, o někoho se starat, někomu pomáhat, dokážou se vcítit do druhých, mají velkou empatii a vnímavost.

Uplatnit se dobře mohou jako hoteliéři, kuchaři, číšníci, majitelé hotelů a restaurací, jako pekaři, cukráři, obchodníci s potravinami nebo lihovinami, jako učitelé, chůvy, východní poradci, psychologové, psychiatři, spisovatelé, personalisté, v nábytkářství a bytovém designu, jako krejčí a švadleny, pracovníci v muzeu, módní návrháři, rybáři, námořníci, obchodníci s uměním, personalisté, starožitníci, archeologové, restaurátoři a historici.

LEV

Patří mezi ohnivou povahu, ale již klidnější oproti Beranovi. Lvi nebudou nikdy v podřízeném postavení a pokud ano, budou nešťastní. Potřebují přinejmenším alespoň možnost volnosti, svobody a možnost rozhodovat a cítit se náležitě oceněni. Lvům vládne Slunce, nejsilnější a nejdůležitější planeta (správně hvězda) ve vesmíru, kolem kterého se vše točí a je středem pozornosti. Proto i lví povaha je potřebná po velké pozornosti, náležitém ocenění a uznání. Tito lidé mají suverénní, sebevědomé chování, jsou velkorysí, dokud jim nešlápnete na „jejich kuří oko“.

Uplatnili by se dobře jako filmoví producenti, herci, v módním průmyslu, v zábavném průmyslu, jako tanečníci, podnikatelé, v uměleckých agenturách, mistrové, mistři, vedoucí, kapelníci, šéfové, muzikanti, ředitelé, lékaři (kardiologie, interna), manažeři, ve sportovním odvětví, ve zlatnictví, obchod s drahými kovy, kožešinami a uměním, jako mluvčí, učitelé, hráči, architekti, manažeři, reklamní agenti, podnikatelé a jako vojáci.

PANNA

Patří stejně jako Býk k zemským klidnějším znamením. Panny jsou všeobecně velmi pracovité povahy, jsou to lidé velmi pečliví, spolehliví a svědomití. Proto se skvěle hodí jako zaměstnanci, neboť na sebe neradi berou jakoukoliv zodpovědnost, i přesto, že tyto vlohy bezesporu mají, ale nevěří si a hledají ve všem dokonalost a perfekcionalismus, což jim brání mnohdy k jejich vzestupu. Vládne jim Merkur, planeta intelektu, myšlení a komunikace, proto vynikají výbornými intelektuálními schopnostmi a vědomostmi.

Uplatnit by se dobře mohli jako zdravotníci, lékaři, v lékárenství, jako rehabilitační pracovníci, v homeopatii, maséři, zubaři, dietní poradci, ekologové, zubaři, vědci, kněží, účetní, daňoví poradci, komentátoři, kritici, v knihkupectví, jako spisovatelé, učitelé, výchovní poradci, meteorologové, ve zdravé výživě, v domově důchodců, jako veterináři, farmáři, starožitníci, pedikérky, kadeřnice, ekonomové, recepční, pokojské, jako sekretářky a asistentky.

VÁHY

Patří do vzdušných znamení a oproti Blížencům je zde cítit klidnější a vyrovnanější energie. Vládne jim planeta lásky, estetiky a umění Venuše, což jim dává vynikající vkus, estetické cítění a vlohy pro krásu a umění.

Uplatnit by se mohli v umění (zpěváci, skladatelé, muzikanti, herci, tanečníci, prodeji umění, malíři), v módním průmyslu, v bytové architektuře, jako grafici, vizážisté, plastičtí chirurgové, dermatologové, urologové, švadleny, krejčí, politikové, v justici, diplomati, vyjednávači, v personálních agenturách, poradce pro rodinné záležitosti, v seznamkách, jako prostřednici, osobní asistentky, hostesky, modelky, recepční, v reklamě, ve vydavatelství, v sochařství a v obchodních aktivitách (umění, luxusní prádlo, cestování, hudba, hudební nástroje, apod).

ŠTÍR

Patří mezi vodní citlivé a velmi vnímavé povahy. Toto znamení se Vám zaručeně dostane až pod kůži a bude si Vás vychutnávat, bude-li chtít. Vyniká schopnostmi jít do hloubky, je spojen s transformací, tedy podsvětím, smrtí, ale i se znovuzrozením, proto se bude zajímat o otázky života a smrti, zejména filosoficky. Vládnoucí planetou tohoto podmanivé a záhadné osobnosti je Pluto, což je velmi silná, mystická a energická planeta, ač malá velikostí, ale o to větší vlivem a působností. Štíři jsou velmi silné osobnosti, z nichž vyzařuje něco zvláštního, mystického a charismatického. Mají velkou schopnost pomáhat druhým vyznávají spravedlnost, umí být skvělým táhnoucím motorem druhých a ukazatelem té správné cesty. Umí se rychle rozhodovat, hodně věcí znají, ví a hlavně cítí, umí se orientovat ve všech odvětvích, jsou všestranní a v krizových situacích si dokážou zachovat chladnou hlavu a překážky berou jako výzvy, které je dostávají stále výš a výš.

Uplatnit by se mohli jako psychiatři, v psychologii, kineziologii, jako výzkumníci, detektivové, u policie, jako archeologové, v porodnictví, v sexuologických poradnách, jako historici, policisté, lékaři, gynekologové, epidemiologové, v elektrárenství, vodárenství, v plynárenství, v jaderné energii, v hutním a ocelářském průmyslu, jako herci, hudebníci, obchodníci se zbraněmi, u špionážních a tajných služeb, jako vyšetřovatelé, podnikatelé, organizátoři, ve sportu, v pyrotechnice, jako finanční a daňoví poradci, v bankovnictví, jako státní zaměstnanci, v sázkových kancelářích, jako manažeři (krizoví), jako kouzelníci a mágové, hypnotéři, auditoři, celníci, v sociální sféře, jako vězeňský dozorce, voják, řezník pilot, letec, kovář a jako soudce.

STŘELEC

Patří v pořadí mezi třetí, poslední ohnivé znamení. Střelci jsou zaměřeni humanitně, jsou to filosofové a po celý svůj život se budou vzdělávat a rádi poznávat nové kraje, nové lidi a vůbec chtějí znát odpovědi na všechny své otázky. Potřebují hodně volnosti a svobody, kterou budou vyžadovat i ve svém povolání, přinejmenším se budou mít potřebu ke všemu vyjádřit a říkat, jak se co má správně dělat. Střelcům vládne planeta Jupiter, která nad nimi drží ochrannou ruku, kdy jim vše v životě projde a ze všeho se dostanou velmi snadno a ještě na tom získají. Lidi kolem sebe rádi přesvědčují o svých pravdách, kterou mají, ale jejich okolí to nechce respektovat.

Uplatnit by se mohli jako učitelé (zejména vysoké školy), cestovatelé, turističtí průvodci, tlumočníci, překladatelé, práce na ambasádě, v publicistice, jako diplomaté, filosofové, u soudu a u justice, ve sportu, jsou to rodilí dobrodruzi s potřebou zažívat ten správný adrenalin, jako tiskoví mluvčí, veterináři, duchovní průvodci, komentátoři, manažeři, gambléři, lovci, právníci, astronomové, učitelé jazyků, práce u aerolinek, jako vývozci, v politice a církvi.

KOZOROH

Jedná se o třetí v pořadí zemské znamení. Kozorohové jsou „studení“, respektive tak působí svým zjevením a chováním, které je usedlé, zodpovědné a jakési sevřené. Kozorohové jsou velmi ambiciózní, mají své pravdy, jsou to rození generálové a potřebují za sebou vidět výsledky své práce a snažení, stejně jako posuzují lidi podle „titulů“, na kterých si sami velmi zakládají. Vládnoucí planetou tohoto znamení je Saturn, což je „planeta tvořená z kamenů“, což symbolizuje i životní překážky, neboli balvany a kameny v cestě za poznáním. Saturn je označován jako přísný, ale moudrý učitel, ale než nás něco naučí, nechá nás předtím náležitě poznat i ty negativní a nepříjemné stránky života, mnohdy srazí člověka až na samá kolena, aby se pak mohl zpříma narovnat a jít dál si pro odměnu, kterou si právem zaslouží.

Uplatnit by se mohli ve státní správně, ve větší společnosti, jako ekonomové, bankéři, účetní, obchodníci s nemovitostmi a financemi, starostové obcí a měst, jako politikové, historikové, auditoři, kontroloři, architekti, historici, konstruktéři, inženýři, lékaři (ortopedi, zubaři, dermatologové), geologové, inspektoři, účetní, právníci, prodejci knih, archeologové, stavitelé, sochaři, makléři a jako pojišťovací agenti.

VODNÁŘ

Je vzdušné, třetí znamení zvěrokruhu. Vodnáři jsou velmi charitativní a pomohou každému, kdo to potřebuje, byť by jim měli dát své poslední peníze či jídlo. Nedělají žádné rozdíly mezi sociálním postavením, mezi chudákem, žebrákem a ředitelem. Jsou velmi inteligentní, energičtí, mají vynikající nápady a originální myšlení. Vládne jim planeta Uran, což je planeta objevená v době francouzské revoluce a nese v sobě proto i tyto charakterové vlohy: buřičství, rozpad, reformu, neposlušnost, anarchii, potřebu volnosti a svobody a odpor k tradicím, vyšlapaným cestičkám, příkazům a zákazům. Zaměstnání potřebují hodně volné, sedět celý den v kanceláři by je nenaplňovalo.

Uplatnit by se mohli v sociální sféře, v humanitních organizacích, v politice, jako vynálezci, vědci, ekologové, psychologové, chiropraktici, maséři, astronomové, v psychiatrii, v letectví, jako archeologové, mechanikové, meteorologové, spisovatelé, hudební skladatelé, léčitelé, jasnovidci, bylinkáři, kartáři, astrologové, v těžebním průmyslu, cestovatelé, filosofové, v reklamě, v marketingu, homeopaté a v počítačovém průmyslu.

RYBY

Poslední vodní znamení zvěrokruhu. Jako poslední znamení zvěrokruhu je tzv. odpaliště všech předchozích znamení, což znamená, že v sobě nese všechny vlohy, schopnosti a talenty všech předchozích znamení. Jejich planetou je Neptun, neboli Poseidon, vládce moří. Jsou schopni přijímat informace z vesmírných energií a předávat je dál. Jedná se o velmi všestranné lidi, universální, co vyjdou s každým, a potřebují kolem sebe cítit klid a pohodu. Lži a nekalosti od druhých okamžitě odhalí, proto je pro ně velmi těžké se přetvařovat, když vidí těm druhým až do žaludku.  Rybičky jsou velmi kreativní, s obrovskou fantazií a přitahuje je práce s lidmi, v umění a ve zdravotnictví. Tito lidé jsou velmi silně duchovně založení, potřebují se cítit užiteční. Mají vynikající empatické cítění, pochopení a soucit, kdy se dokážou vcítit do druhých a pomoci jim, byť jen slovem.

Povolání, kde by se mohli uplatnit, jsou: zdravotnictví (lékaři, zdravotní sestry, ve farmacii, lékárenství, pediatři, psychologové, poradci, terapeuti), v pedagogice (mateřská škola, škola), v duchovní sféře (náboženství, faráři, mnichové, jeptišky, v umění (výtvarná sféra, sochařství, hudební obory, básníci, skladatelé, filmaři, herci, tanečníci), jako animátoři, jogíni, léčitelé, mystici, terapeuti, duchovní poradci, jako kouzelníci, námořníci, v lihovarství, jako potápěči, plavčíci, barmani, ošetřovatelé a rybáři.

Autorka článku: Vaše REGINA

Komentáře