BrokoliceBROKOLICE
Aktivizuje látkovou výměnu, zlepšuje práci srdce, svalů a nervů. Snižuje riziko vzniku rakoviny. Má vysoký obsah antioxidačního betakarotenu a vitamínů C a E. Je bohatým zdrojem kyseliny listové a železa.

ČESNEK

Česnek povzbuzuje imunitu k rychlejší a vyšší aktivitě. Hojně je využíván jako lék proti rýmě, při zánětech v krku či dýchacích potížích – napomáhá vykašlávání. Česnek také snižuje hladinu cholesterolu v krvi a snižuje vysoký krevní tlak. Konzumujte 1-2 stroužky česneku denně, prospíváte tak Vašemu srdci. Vatový tampón napuštěný česnekovým olejem vložený do ucha je dlouho známým lékem proti zánětům.

BROKOLICE

Aktivizuje látkovou výměnu, zlepšuje práci srdce, svalů a nervů. Snižuje riziko vzniku rakoviny. Má vysoký obsah antioxidačního betakarotenu a vitamínů C a E. Je bohatým zdrojem kyseliny listové a železa.

CIBULE

Cibule neuvěřitelně pomáhá proti chřipce i při ní. Prostředek při a proti chřipce: cibuli nasekáme a uvaříme se třemi polévkovými lžícemi medu na sirup. Užívejte po lžičkách. Pomáhá také při respiračních infekcích: připravte šťávu z nasekané syrové cibule, pokapejte ji medem a nechte stát přes noc. Užívejte každé 2 hodiny 1 kávovou lžičku. Opary: léčíme tak, že na postižené místo přikládáme plátek syrové cibule.

ČERVENÁ ŘEPA

Účinky: Zmírňuje infekci dýchacích cest, reguluje krevní oběh, předchází zácpě, léčí ekzémy a posiluje vlasy. Vařená obsahuje rozpustné vlákniny, které snižují hladinu cholesterolu. Je součástí diet při onemocněních jater a ateroskleróze. Obsahuje látky s protirakovinovými účinky. Obsahuje vitamíny skupiny B, vzácné minerální a lipotropní látky. Obsahuje jód, kobalt a doporučuje se při odtučňovacích kúrách, onemocněních jater a ledvin. Je výživná, posiluje organizmus, pomáhá při léčbě chřipky a nachlazení.

ZELÍ

Zelí reguluje zažívání a povzbuzuje líná střeva – pomáhá při zácpě. Kysané zelí pomáhá při pociu plnosti, pálení žáhy a říhání. Šťáva z čerstvého zelí léčí žaludeční vředy a choroby tlustého střeva.

KUKUŘICE

Vysoký obsah manganu působí proti stresu, svalovým křečím a srdeční arytmii. Železo pomáhá proti chudokrevnosti. Kukuřice je bohatým zdrojem energie, je v ní mnoho uhlohydrátů a bílkovin.

MRKEV

Pomáhá při nedokrvení a oslabení organizmu. Chrání zrak. Snižuje riziko rakoviny plic. Jednoduchý způsob, jak snížit hladinu cholesterolu v krvi. Je vynikající regenerační potravinou když se člověk cítí vyčerpaný, nebo se zotavuje. Mrkev je bohatá na vitamíny A, B a C, betakaroten, železo, vápník, draslík a sodík.

Autor: Sona.R 

Komentáře