MantraVčera při společné meditaci jsme se učili mocnou mantru pro hojnost: Nam mjóhó renge kjó
Vymyslel ji budhistický mnich Ničiren ve 13. století. Nazval ji „největším tajemstvím ze všech“. Věřil, že mantra umožňuje dosáhnout až k samotným hranicím vesmíru. 

 

Domníval se, že přát si určité věci je normální součástí života, zároveň však dosáhneme osvícení a zjistíme, co je skutečně důležité.

Zastával názor, že to je forma buddhismu, kterou může praktikovat a mít z ní užitek každý z nás. Věděl, že je těžké být duchovně založený a zcela naplnit svůj potenciál, když člověk do úmoru dře, aby uživil své děti. Životní starosti se v průběhu dějin nemění.

Jak odříkávat mantru

Můžete si ji říkat při mytí nádobí, při uklízení, ve vaně… skutečně vám přinese to, co chcete – ale co je ještě důležitější, jakmile vás spojí s vesmírem, změní se váš postoj k tomu, po čem toužíte. Stále si budete přát mít v životě hezké věci, ale postupně si uvědomíte, co má doopravdy význam.

Tato mantra nás vtahuje do dění tím, že nám dá to, co chceme a potřebujeme, ale jako vedlejší produkt nám poskytuje také vyšší vnímavost. Mantru můžete odříkávat také pro jiné lidi. Takže pokud víte o někom, kdo je v nouzi, nemocný nebo má starosti, jednoduše se na něj soustřeďte a pusťte se do recitování mantry.

NAM MJÓHÓ RENGE KJÓ

Její slova opakujte stále dokola monotónním hlasem, téměř jako byste je drmolili. Odříkávejte je deset minut brzy ráno nebo při vykovávání běžných činností a vězte, že vesmír vaši žádost uslyší. Já osobně si mantru prozpěvuji.
 


Moje osobní zkušenost s použitím této mantry je velmi příjemná. Nejdříve jsem začala nacházet drobné mince. Například při kupování jízdenky v metru jsem při vracení drobných našla kovovou padesátikorunu. Postupně se hojnost začala projevovat různými příležitostmi, nápady v podnikání, přílivem klientů a peněz z různých stran. Velmi Vám její používání doporučuji.

Zdroj: FB – Blanka Chakoshpour


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015