Některé ženy cvičení až přehánějí a dochází k přetrénování. Tělo již nereaguje na zátěž. V dlouhodobém stavu přetrénování si tělo může zvyknout na potřebnou zátěž a vynucuje si ji.

Psychicky jste svázáni s tréninkem. Svalstvo si trénink vynucuje a neustále vás do něho tlačí. Jste na mrtvém bodě.

A co je na tom nejhorší? Sami jste ani nepoznali, že vaše pokroky jsou na místě – zkrátka se nezlepšujete. Zvykli jste si na jeden typ tréninku a myslíte si, že je pro vás ten nejlepší, a přesto jste ve velkém omylu!

V takovém to případě, je třeba na čas trénink vypustit. Dejte si týden až dva pauzu. Bude to pro vás těžké, nebudete vědět co z volným časem. Bude vás bolet tělo.

V horších případech se vám může dělat i špatně, ale za několik dní si na trénink odvyknete. Poté, budete připraveni na novou stimulující tréninkovou zátěž, která vaše tělo zase bude uspokojovat a povede k vaší psychické a fyzické zdatnosti.

V čase, kdy jste se vyhýbali tréninku pro přetrénování, zvažte všechno co jste dělali špatně.

Hledejte nové kvalitní informace a vyvarujte se stejným chybám z dosavadního cvičení – poučte se z chyb! Přehodnoťte vaše cíle a tréninkové metody, které vás dostali do přetrénování a zastavili vaší rostoucí výkonnost.

Na mrtvém bodě, jste se také mohli ocitnou, protože se nevhodně stravujete. Neměníte potraviny nebo dokonce nemáte žádné potuchy o správném stravování, které brzdí vaše pokroky.

Se svojí dobrou genetikou jste dosáhli dobrých výsledků, možná snadněji než ostatní, méně talentované ženy. Dosud jste nevěnovali zvýšenou pozornost vašemu stravování, protože to nebylo až tak nutné. A to může být kámen úrazu.

Vaše výkony součastně jsou na velice dobré úrovni, ale vše má své meze. Bez přísnějšího sebezapření se nedostanete za určitou hranici. Zaměřte se na dietu. Buďte ochotny vydržet ještě víc!

Časem si na dietu navyknete stejně jako na trénink, bez kterého už nemůžete být. Vaše tělo bude výkonnější. Uděláte pokrok, budete moci díky své nové dietě pokračovat. Přiblížíte se ještě blížeji ke svému cíli.

Váš nový trénink musí být založen na znalostech. Zaměřen na slabá místa vašeho těla. Nezaměřujte se stále jen na problémové ženské partie. Nezapomínejte na paže, ramena, prsa a především na zádové svaly.

Vaší prioritou by vždy měli být svaly v oblasti zad, a to jak při posilování nebo i v jiných sportech. Největším problémem u sportovců a sportujících žen bývá držení těla. Svaly kolem páteře jsou nejdůležitější, důležitější než váš zadeček nebo stehna – pro vaše dlouhodobé zdraví! Soustřeďte se více na oblast spodních zad.

Na postavě se hodnotí přiměrěná symetrie a samozřejmě také, i s tím související držení těla, které je podmíněno silným svalstvem vzpřimovačů. Nuťte se do vzpřímeného postoje.

Ze začátku vás z toho bude bolet v zádech, ale časem si ochablé svalstvo zad zvykne na nový vzpřímený postoj a vaše postava dostane celkově jiný vzhled. Díky vzpřímenému postoji vynikne vaše tělo, budete vypadat silněji, zdatně a budete mít sportovnější vzhled.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015