Dýchejte. Nádech a výdech. Sledujte svůj dech a snažte se s ním sladit. Sledujte své pocity. Sledujte své myšlenky a přijměte je všechny. Představte si sami sebe na pěšince v lese. Je překrásný den. Fouká lehký vánek. 

Skrz větve stromů se derou sluneční paprsky. Přicházíte ke břehu řeky. Když přijdete blíž, spatříte dlouhou, mohutnou, a širokou řeku. Stále zhluboka dýchejte. Přicházíte k vodě a spatříte svůj obraz. Voda se dává do pohybu, hladina se lehce čeří a váš obraz se stává nejasným. Vzhlédněte a spatříte malý člun. A v tom člunu někdo je. A vy okamžitě poznáváte svého duchovního vůdce.

Člun se blíží k vám. Váš duchovní průvodce vás zve na palubu. Nastupujete a cítíte se velice sebejistě. Člun klidně pluje dolů řekou – nechává se pouze unášet proudem. Cítíte se velmi v bezpečí, jistí, podporováni. Člun je unášen proudem a světlo kolem je stále jasnější. Za chvíli je tak jasné, že do něj můžete jen stěží pohlédnout. Cítíte, že teplo je jasnější, teplejší a sladší. Máte pocit, že se v tom světle koupete. Světlo vás pohlcuje. Chcete se do něj ponořit.

Teď vzhlédnete spatříte malý ostrov. Světlo přitahuje člun k němu. Na ostrůvku vidíte křišťálový palác. Světlo mění barvu na světle modrou. Člun přiráží ke břehu a tam je mnoho bytostí. Nemají žádná těla. Jsou tvořeny pouze světlem. Pomáhají vám z člunu. Odnášejí vás a váš duchovní průvodce jde za vámi.

Nyní poznáváte lidi, které jste dříve znali, ale kteří již odešli z tohoto světa. Ti všichni jsou shromážděni okolo křišťálového paláce. Vedou vás dovnitř, do obrovského křišťálového sálu. Jednu po druhé poznáváte osoby, kdysi drahé vašemu srdci. Nyní máte možnost s nimi mluvit. Říkáte teď jedné po druhé, co jste jim nestihli říci za jejich života. Odpovídají vám. Můžete se ptát úplně na všechno. Ochotně vám odpovídají. Všichni vypadají velice klidně a šťastně.

Dáváte průchod svým citům, protože je to bezpečné, přijatelné a příjemné. Říkáte jim, jak moc se vám po nich stýská.Povídáte jim o tom, jak ovlivnili váš život, jak vám byli blízcí a jak nenadálý a zdrcující byl jejich odchod. Oni rozumí a přijímají vše, co jim říkáte.

A vy jim líčíte, jaké je to ve vašem světě bez nich. Jak je vám nyní samotným úzko. Žádáte je o odpuštění a toho se vám dostává v takové míře, že nakonec odpouštíte i sami sobě. A váš duchovní průvodce vás povzbuzuje a utěšuje. A pořád je ještě co říct….jak mluvíte, vyprávíte jim o tom, že jejich život nebyl zbytečný. Říkáte jim, jak moc obohatili váš život, jak moc pro vás znamenali. Žádáte je, aby s vámi zůstali ve spojení a aby vás vedli.

Pravidelně a zhluboka dýcháte a pokračujete dál. Pokud jste přišli o své rodiče, i s nimi se zde setkáte. Také se všemi přáteli a svými láskami. Dýcháte. A nyní necháváte svůj žal zmizet. Světlo kolem ho pohltí. Je správné cítit to, co cítíte v tomto okamžiku. Cítíte, jak se vám dme hruď. Jen dýchejte více zhluboka. Nadechněte se a vydechněte. Nyní se zvolna blížíte ke konci tohoto nádherného proudu světla. Všichni vám láskyplně mávají na rozloučenou. Všichni vás milují a chápou vás.

Vědí, že se zase setkáte, ale teď musíte zpět. Stále vám ještě patří lidské světlo a ještě musíte dokončit svou práci a završit svou životní lekci. Když jim máváte, uvědomujete si, že jste v bezpečí a že oni jsou také v bezpečí a že si nejste nijak vzdáleni. Také víte, že se s nimi můžete kdykoliv spojit a vrátit se na ostrov a do křišťálového paláce.

Se svým duchovním průvodcem nastupujete na člun. Světlo je stále velmi jasné a lákavé, ale vy se musíte vrátit. Společně odrážíte od břehu a plujete dál po proudu. Ohlížíte se. Světlo za vámi je stále velmi jasné. Řeka omyla všechny vaše slzy a světlo zvolna slábne. Váš duchovní průvodce vám poděkuje za vaši ochotu být člověkem a odváží vás zpět ke břehu. Ve vodě vidíte svůj obraz, který je tentokrát velmi jasný. Jste zpátky. Váš žal je pryč.“

Iva Hédlová podle Louise L. Hay


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 150 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
REKLAMA:
loading...

Komentáře